Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław vs. Polonia Bydgoszcz


Po emocjach związanych z Drużynowym Pucharem Świata i mistrzowskim wyczynem Polaków, pora wrócić do ENEA Ekstraligi. Dzisiaj kilka ciekawych pojedynków. Jednym z nich będzie bój drużyn, które walczą o utrzymanie. Betard Sparta Wrocław podejmie na własnym torze Polonię Bydgoszcz. Gospodarze muszą ten mecz wygrać, ale i powalczyć o bonus. Na pewno są w stanie tego dokonać.

Sparta Wrocław przed sezonem była skazywana na zdecydowaną porażkę i spadek. Niemniej zaskoczyli wszystkich i aktualnie są jedno oczko ponad strefą spadkową. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich kolejkach. Mają szanse na to by pozostać wśród najlepszych. Pozostaje jednak walka o cenne punkty, szczególnie u siebie. W ostatnim meczu na Olimpijskim wywalczyli cenny bonus z Marmą Rzeszów. Ostatnio również nieźle spisali się w Zielonej Górze. Dzisiaj ciężko będzie o bonus, ale już nie raz zaskakiwali. Pierwszy mecz w Bydgoszczy, zakończył się wynikiem 36:54. U siebie jednak Sparta potrafi dokonać cudu. Między innymi rozbili już Włókniarza 58:32 i w ten sposób zapewnili sobie cenne oczko. Tutaj również nie będą próżnować.

W zespole liderem jest oczywiście Tai Woffinden. Młody Brytyjczyk po kontuzji spisuje się coraz solidniej i dzisiaj powinien wykręcić swoje - wszyscy liczą na komplet. Ponadto Ljung oraz Batchelor również nie narzekają na brak formy. Powinni zrobić swoje. Wiele zależeć będzie od SucheckiegoOgóra. Jeszcze kapitan powinien zrobić kilka cennych oczek, ale jeśli Zibi ponownie pojedzie słabo, to o bonus będzie ciężko.

Polonia Bydgoszcz jeździ w tym sezonie fatalnie. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i powoli żegnają się z ENEA Ekstraligą. Mają tylko jednego solidnego zawodnika - Greg Hancock. Dzisiaj także będzie kluczową postacią gości. Jeździł już we Wrocławiu i lubi ten tor. Niemniej już w takiej dobrej dyspozycji nie są pozostali zawodnicy - Łoktajew czy też Buczkowski. A sam Amerykanin na pewno nie jest w stanie wygrać meczu. Goście mają niezwykle małe szanse na triumf. Walka głównie będzie się toczyć o punkt bonusowy.

Patrząc na ostatnie rezultaty obu drużyn to WTS prezentuje się znacznie solidniej. Mają kilku świetnych jeźdźców i to oni brylują. Mankamentem jest młodzież. Dzisiaj jednak powinni wywalczyć kilka punktów, choć na pewno łatwo nie będzie. Patrząc na jazdę Sparty u siebie i jeśli wszyscy są w formie to możemy być świadkami solidnego zwycięstwa gospodarzy. Typujemy zatem wygraną Spart z handicapem, powalczą o bonus.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Sparta (-8.5), 2.02 Unibet