Ekstraliga: Falubaz ZG vs. Betard Sparta Wrocław


Dzisiejsza kolejka w ENEA Ekstralidze jest niebywale emocjonująca. Kolejnym z pojedynków, który będzie niewykle ważny jest mecz Falubazu Zielona Góraz z drużyną Betardu Sparty Wrocław. Obie drużyny będą szukać dzisiaj punktów. Niemniej to gospodarze są faworytami i na pierwszy rzut oka wydaje się, że to oni powinni wygrać.

Falubaz Zielona Góra to drużyna, która pragnie walczyć o mistrzostwo kraju w tym sezonie. Na pewno dzięki pewnemu obrotowi spraw mają spore szanse na ten sukces. Aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli i jeśli dzisiaj wygrają to najprawdopodobniej odrobią trzy punkty straty do Unibaxu Toruń. Falubaz w ostatnim czasie jest w bardzo solidnej formie. Wygrali 50:40 ze Stalą Gorzów, natomiast w poprzedniej rundzie zremisowali z Fogo Unią Leszno. Są to solidne wyniki i na pewno motywujące przed kolejnymi spotkaniami.

W drużynie gospodarzy sporo mówiło się o tym, iż kontuzjowany jest Andreas Jonsson. Miał go zastapić Mikkel B. Jensen, ale ostatecznie dzisiaj doszła informacja, iż zostanie zastosowane zastępstwo zawodnika. To powinno być ostatecznie korzystne dla nich. Po sześć startów dostaną Hampel czy też Protasiewicz. Niemniej nie mogą zlekceważyć swoich przeciwników.

Betard Sparta Wrocław walczy o utrzymanie w tym sezonie. Są aktualnie o jedną pozycję wyżej od strefy spadkowej. Zespół ponadto wywalczył ostatnio niezwykle cenne punkty, wraz z bonusowym przeciwko Marmie Rzeszów. Wygrali 48:41. Był to niebywale ważny mecz, ale i dzisiaj taki będzie. Zespół na pewno liczy na Taia Woffindena, ale i również na Tomasza Jędrzejaka, który w zeszłym roku zdobył tutaj tytuł indywidualnego mistrza Polski. Jeśli i również kolejna część składu spisze się optymalnie to powinno wszystko pójść znacznie łatwiej i goście powalczą o bonus.

Pierwszy mecz zakończył się dość nieoczekiwanym wynikiem. Padł bowiem remis. Tutaj spodziewamy się walki ze strony przyjezdych. Walczą o cenne punkty. Ewentualne zwycięstwo dałoby im mnóstwo ulgi i coraz bliższe utrzymanie. Gospodarze jednak nie odpuszczą. Wyrównany mecz przed nami stąd też stawiamy dodatni handicap na gości.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Betard (+7.5), 1.90 Unibet