Ekstraliga: Polonia Bydgoszcz vs. Unibax Toruń


Interesująca konfrontacja przed nami w EkstralidzeOdrabiamy spotkania bowiem. Dzisiaj dojdzie do bardzo ciekawego spotkania. Polonia Bydgoszcz, która musi łapać punkty, mierzy się z liderem - Unibaxem Toruń. Pojedynek powinien być zacięty. 

Polonia Bydgoszcz do tej pory nie radziła sobie zbyt dobrze. Przy sześciu rozegranych meczach, wygrali zaledwie dwa. Oba u siebie. Rywale jednak niezbyt wymagający. Najpierw ograli wtedy jeszcze słabiej spisującą się Spartę Wrocław, a w ostatniej kolejce szczęśliwie wygrali przeciwko Stali Gorzów. Gospodarze potrzebują wyraźnego przebudzenia. Ze Stalą poszło nieźle, Niemniej potrzebują triumfu z dużo lepszym zespołem i dzisiaj mają na to sporą szanse.

W ostatnim spotkaniu cały zespół jechał równo i to był klucz do sukcesu. Z najlepszej strony jednak pokazał się młody Curyło, który zdobył aż 11 punktów. Dzisiaj ponownie powinien błuszczeć. Dużo lepiej muszą się jednak zaprezentować Buczkowski oraz Łoktajew. W ostatnim meczu pierwszy pojechał nieźle, ale mimo wszystko powinno być więcej oczek po jego stronie. Drugi natomiast kompletnie zawalił mecz - jedynie 2 punkty.

Unibax Toruń przez wszystkie dotychczasowe mecze spisuwał się świetnie. Ostatnio jednak dostali zimny prysznic. Przegrali z beniaminkiem, Startem Gorzów - 44:46. Mecz przez większość czasu przebiegał pod dyktando Startu, co jest niezwykle rzadkim przypadkiem podczas spotkań Unibaxu. Dzisiaj muszą się koniecznie otrząsnąć.

Mankamentem w zespole przyjezdnym jest wciąż brak Warda. Odbija się to zdecydowanie na postawie Unibaxu. Dzisiaj w ramach jego nieobecności będzie zastępstwo zawodnika. Niemniej niekoniecznie to może przynieść sukces. Z dobrej strony powinien się zaprezentować Tomasz Gollob, który od zawsze czuje się tutaj świetnie.

Mecz powinien być niezwykle wyrównany. Wciąż do końca nie będzie wiadomo kto wygra. Nie ma zdecydowanego faworyta. U gospodarzy wszystko zależy od postawy Buczkowskiego oraz Łoktajewa. Dzisiaj już zdecydowanie trudniejszy rywal. Naszym zdaniem może się ten pojedynek zakończyć nawet remisem.

Typ: Remis, 15.00 Unibet

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!