Ekstraliga: Stelmet Zielona Góra vs. Stal Rzeszów


Dzisiaj dojdzie do spotkania zaległego w ENEA Ekstralidze żużlowej. W roli gospodarza pojedzie Stelmet Falubaz Zielona Góra, a ich rywalem będzie natomiast Stal Rzeszów. Gospodarze są faworytami, ale mimo wszystko zespół z Rzeszowa ma kilku dobrych zawodników. Jaki padnie zatem wynik?

Zespół z Zielonej Góry dotychczas zgromadził 13 punktów w swoich dziesięciu rozegranych meczach. Jest to dobry wynik, choć jako najpoważniejszy rywal Unibaxu Toruń powinni być znaczniebliżej lidera. Dzisiaj jednak mogą się zbliżyć o dwa oczka. Zespół z lubuskiego ostatnio pojechał nieźle ze Stalą Gorzów, niemniej nie zdobyli ostatecznie punktu bonusowego, co na pewno jest lekką wpadką. Teraz czekają ich dwa kolejne mecze na własnym torze i jednak muszą powalczyć o dużo wyższą liczbę małych punktów, by zapewnić sobie dodatkowe bonusy.

W ostatnim spotkaniu znakomicie spisał się niezawodny Jarosław Hampel, który zdobył aż 14 oczek. Kolejnym zawodnikiem, który błyszczy w ostatnim czasie jest Krzysztof Jabłoński. Jest sporą niespodzianką drużyny Falubazu. Jest aktualnie drugim ogniwem w zespole. Co dziwne, gorzej spisuje się JonssonDudek czy Protasiewicz. Dzisiaj jednak wszyscy muszą pokazać się z lepszej strony, ponieważ rywal nie należy mimo wszystko do słabych.

Rzeszowska Stal jeździ w ostatnim czasie bardzo w kratkę. W poprzedni weekend pokonali mocno osłabiony Unibax 50:40. Nie był to jednak wynik, który dodał motywacji Stali. Mimo to zwycięstwo to zwycięstwo. Wcześniej przez kontuzję Nicki Pedersena radzili sobie słabo. Lider zespołu wrócił już do regularnej jazdy i pokazuje, że warto na niego liczyć. Zespół poza nim może liczyć na Okoniewskiego oraz doświadczonego Walaska. Pozostali jednak nie spisują się najlepiej. Dzisiaj powinno to być bardzo widoczne.

Dzisiajeszy mecz powinien przebiegać pod dyktando jednej drużyny. Falubaz ma lepszych młodzieżowców, ponadto skład bardziej optymalny. Stal nie wygra 1-2 żużlowcami. Stąd też typujemy wygraną gospodarzy, gdyż wyglądają znacznie lepiej niż ich dzisiejszy przeciwnik.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!