Ekstraliga: Unia Leszno vs. Sparta Wrocław


Emocje z Enea Ekstraligą przed nami. Wiele ciekawych pojedynków. W tym też w Lesznie. Miejscowa Unia podejmie Betard Spartę Wrocław. Istotny mecz, szczególnie dla gości. Czy mają jakiekolwiek szanse na to by pokonać Unię bądź wywieźć choć jedno oczko? Na pewno nie poddadzą się bez walki.

Unia Leszno miała w tym sezonie walczyć o play-offy. Na razie jednak zaskakują całkiem solidną formą. U siebie spisują się fantastycznie. Wygrali wszystkie trzy mecze, w tym rozbili Polonię Bydgoszcz aż 60:30. Niemniej ten bój był jednostronny ze względu na poważne osłabienia rywali. W ostatniej kolejce pojechali natomiast w Zielonej Górze. Zostali tam rozbici przez Falubaz 32:58. Gospodarze są jednak drużyną własnego toru i to jest ich najmocniejszą stroną.

Do dzisiejszego spotkania podejdą bez osłabień. Wszyscy liczą na rehabilitację za tragiczny wręczy występ w Zielonej Górze przez Kennetha Bjerre (były żużlowiec Sparty) oraz Grzegorza Zengoty. Zdobyli bowiem odpowiednio: 2 i 0 punktów! Takie mecze mocno obniżają morale jeźdźców.

Sparta Wrocław wbrew pozorom radzi sobie nieźle. Co prawda na wyjeździe nie wygrali i możliwe, iż nie wygrają to nie poddają się. Przegrali z Unibaxem zaledwie 40:50, a i z Gnieznem oraz Marmą Rzeszów również nie tracili wiele do niespodzianki. Broniąc się przed spadkiem głównie liczą na postawę u siebie. Muszą jednak walczyć by w najgorszym wypadku przegrać jak najmniejszą liczbą punktów. Istotne na finiszu będą bowiem punkty zdobyte jako bonusy.

Do dzisiejszego pojedynku Piotr Baron będzie miał również solidną kadrę. Mankamentem będzie jednak brak Patryka Malitowskiego, który z powodu choroby wylądował w szpitalu. Najprawdopodobniej w jego miejsce pojawi się Łukasz Bojarski. Betard ma w swojej ekipie Taia Woffindena, który wczoraj wygrał w Czechach. Jest on najmocniejszą stroną drużyny i on powinien dzisiaj sprawić, iż zespół powalczy o (być może) punkty. Po cichu kibice liczą też na postawę Troya Batchelora, który zna ten tor najlepiej ze względu na występy w Lesznie.

Mecz powinien być zacięty. Nie spodziewamy się jednostronnego pojedynku, gdyż Leszczynianie potrafią jeździć chaotycznie. W Sparcie wiele zależy od Ogóra i wyżej wymienionego Troya. Sądzimy, iż ekipa z Wrocławia powalczy i Unia nie pokryje handicapu. Typujemy handicap, ale w stronę gości na nadchodzący mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Sparta (+10.5), 2.00 Unibet