Ekstraliga: Unia Tarnów vs. Dospel Włókniarz Częstochowa


Zaległe spotkania w ENEA Ekstralidze to w tym sezonie norma. Pogoda sprawiła wiele nieprzyjemnych niespodzianek, ale i dzięki temu teraz mamy więcej emocji. Dzisiaj dojdzie do jednego z ciekawszych spotkań. Unia Tarnów podejmie u siebie Dospel Włókniarz Częstochowę. Obu ekipom zależy na zwycięstwie. Której z nich się to uda?

Unia Tarnów jeździ w tym sezonie bardzo chaotycznie. Zajmują piąte miejsce w tabeli, a przez to, że liga jest niezwykle wyrównana wciąż nie wiedzą czy są spokojni w kwestii utrzymania. Aktualnie mają 11 oczek co jest optymalną liczbą w aktualnych rozgrywkach. Jaskółki wczoraj u siebie pokonały outsidera, Lechmę Start Gniezno 49:41. Nie był to wynik, który satysfakcjonował zespół. Osiem oczek przewagi w tym meczu nie dało im bonusa, co na pewno ogromnie zmartwiło kibiców jak i zespół. W końcówce pojechali poniżej przeciętnej i źle się to dla nich skończyło.

Zespół gospodarzy jest bardzo chimeryczny. Głównie zależy od postawy trzech zawodników. Mianowicie od Maćka JanowskiegoMadsena oraz Artioma Łaguty. Wczoraj wszyscy pojechali na miarę swoich możliwości, ale jednak pozostała część ekipy zawaliła wynik. Juniorzy, w tym utalentowany Gomólski sprawili, że bonus nie został przypisany Tarnowianom. Dzisiaj rywal o wiele trudniejszy i wydaje się, że i zwycięstwo stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Dospel Włókniarz Częstochowa to drużyna, która ma walczyć w tym sezonie o tytuł mistrzowski. Niemniej nie będzie oto łatwo. Również balansują w tym sezonie. Świetne mecze przeplatają dużo gorszymi. W ostatnim czasie idzie im jednak nieźle. Wygrali dwa mecze ze Stalą Gorzów - w tym wczoraj na wyjeździe - i wzbogacili się łącznie o pięć punktów. W zespole oczywiście niezawodny jest Emil Sajfudtinov, a i znakomicie spisuje się brat Artioma, Grisha Łaguta. Tych dwóch panów ma dzisiaj poprowadzić zespół do triumfu. Ponadto i Jepsen Jensen jest w bardzo wysokiej formie i on także powinien być dzisiaj mocnym punktem w zespole.

Dzisiejszy mecz powinien być bardzo wyrównany. Oba zespoły mimo wszystko prezentują się chaotycznie, co łączy oba te kluby. Mają swoich liderów, chociaż to Częstochowa ma silniejszy zespół na papierze. Niemniej naszym zdaniem brak zdecydowanego faworyta. Jeśli jednak Tarnów pojedzie jak wczoraj - szczególnie jak w końcówce - to przegrają ten mecz. Lwy zatriumfują na stadionie Unii Tarnów taką mamy propozycję.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!