Ekstraliga: Unia Tarnów vs. PGE Marma Rzeszów


Niesamowicie interesująca kolejka w ENEA Ekstralidze dzisiaj przed nami. Jednym ze spotkań, które wzbudzają niemałe emocje jest pojedynek Unii Tarnów z zespołem PGE Marmy Rzeszów. Obie drużyny potrzebują punktów, aczkolwiek to gospodarze wyglądają mocniej. Dzisiaj na pewno będą w stanie zwyciężyć.

Unia Tarnów to drużyna, która zdecydowanie pragnie włączyć się do walki o tytuł w tym sezonie. Aktualnie plasują się na piątym miejscu i tracą jedno oczkow do Fogo Unii Leszno. Dzisiaj muszą zatem walczyć o triumf, który będzie liczony za trzy punkty. Tarnowianie bowiem wygrali 49:41 mecz w Rzeszowie. Gospodarze w ostatnim czasie spisują się naprawdę solidnie, w szczególności na własnym torze. Dwa zwycięstwa z rzędu. Pokonali Lechmę Start Gniezno 49:41, a i rozbili wręcz Dospel Włókniarz Częstochowę 54:36. Ten drugi pojedynek przebiegał zdecydowanie pod dyktando Unii. Dzisiaj ponownie będą chcieli powtórzyć ten wyczyn.

Drużyna gospodarzy ma bardzo równy zespół. Zawodnicy świetnie radzą sobie na własnym torze i notorycznie zdobywają sporą liczbę oczek. Zdecydowanym liderem w drużynie Jaskółek jest Artiom Łagura, ostatnio przywiózł tutaj aż 14 punktów. Maciej Janowski jeździ w kratkę, ale mimo wszystko potrafi w odpowiednim momencie odpalić swój talent i zdobywa cenne punkty. Ponadto został powołany do kadry narodowej, więc również będzie chciał się pokazać ze swojej lepszej strony w dzisiejszej konfrontacji.

PGE Marma Rzeszów nie radzi sobie jak powinna w tym sezonie. Zajmują szóste miejsce w tabeli i nie mogą być pewni utrzymania. O fazie play-off będą musieli najprawdopodobniej zapomnieć w aktualnych rozgrywkach. Drużyna gości straciła ostatnio bardzo cenny bonus przeciwko Sparcie Wrocław (41:48). Są zatem w opałach. Pedersen oraz Walasek to zdecydowanie za mało na wyjazdach. Dwójka zawodników nie wygra meczu. Reszta zawodników jeździ bardzo słabo i to na pewno nie pomaga Rzeszowianom.

Ciekawy pojedynek przed nami, choć według nas powinien być mimo wszystko jednostronny. Gospodarze mają silniejszą drużynę, przynajmniej u siebie. Marma nie ma żadnych argumentów po swojej stronie by tutaj wygrać. Spodziewamy się wygranej po stronie gospodarzy, są zdecydowanie silniejsi.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Unia wygra, 1.25 Unibet