Ekstraliga: Unibax Toruń vs. Unia Tarnów (zapowiedź)


Dzisiaj zaległy mecz Ekstraligi żużlowej. Zapowiada się niezwykle emocjonująco, mimo, iż jedna ekipa jest mocno faworyzowana. Unibax Toruń podejmie Unię Tarnów. Gospodarze rozegrają trzeci mecz z rzędu na Motoarenie. Spowodowane jest to tym, iż zima w Polsce się przedłużyła. Niemniej powoli zaległe spotkania są odrabiane.

Unibax Toruń to jeden ze zdecydowanych faworytów do wygrania ligi w tym sezonie. Jak na razie plan spełniają w 100%. Wygrali dwa pierwsze mecze, choć jeden nie bez kłopotów. Wygrali bowiem 50:40 z Betardem Spartą Wrocław. Pierwotnie skazywani na pewny awans zawodnicy Sparty pokazali, że nie są wcale tacy słabi. Udowodnili to w Toruniu, gdzie gospodarze mieli problem. Niemniej wszystko ostatecznie poszło zgodnie z planem. W kolejnym meczu już bez większych problemów pokonali Stal Gorzów.

Kadra gospodarzy jest bardzo solidna, wydaje się, że najmocniejsza w całej lidze. Jest Gollob, a także aktualny mistrz świata - Chris Holder. Ogółem zespół świetnie punktuje, szczególnie na własnym torze i dzisiaj ponownie powinni być bardzo mocni.

Unia Tarnów raczej nie obroni tytułu w tym sezonie. Muszą wręcz skupić się na tym by nie mieć problemów z utrzymaniem. Jak na razie rozegrali dwa mecze, z czego jeden wygrali. Ba! Wręcz zmiażdżyli przeciwnika, a była nim ekipa Unii Leszno. Ostateczny wynik to 53:37. Niemniej w kolejnym spotkaniu we Wrocławiu już polegli (44:45). Pojechali bardzo słabo na Olimpijskim, aczkolwiek Wrocławianie jeździli jak narchnieni. W szczególności zdobywca kompletu - Tai Woffinden. Tarnowianie powinni jednak szybko zapomnieć o tej porażce i skupić się na dzisiejszym boju.

W kadrze gości bryluje Artiom Łaguta, który w stolicy Dolnego Śląska pojechał świetnie. Dzisiaj ponownie trener Cieślak liczy na jego dobrą dyspozycję. Ponadto potrzeba przebudzenia Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja, którym ostatni mecz kompletnie nie wypalił.

Dzisiejszy mecz powinien być jednak jednostronny. Unibax w tej chwili prezentuje się znacznie lepiej i nie bez przyczyny są nazwyani faworytami do końcowego triumfu w lidze. Unia Tarnów natomiast jeździ w kratkę i dzisiaj powinni to potwierdzić.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!