Ekstraliga: Włókniarz Częstochowa vs. Sparta Wrocław


Dzisiejsza kolejka w Ekstralidze powinna obejść się bez niespodzianek, niemniej na pewno będziemy świadkami walki. Zaczynamy bowiem rywalizację o punkty bonusowe. Najciekawiej będzie w pojedynku Włókniarza Częstochowa z ekipą Betardu Sparty Wrocław. Czy osłabionej Sparcie uda się obronić cenny punkt?

Włokniarz Częstochowa miał walczyć o tytuł w tym sezonie. Jednak komplikacje kadrowe, między innymi nieobecność Emila Sajfudtinova w dwóch ligowych spotkaniach daje aktualnie piąte miejsce tabeli Częstochowianom. Dzisiaj jednak powinni bez problemu zwyciężyć. Najważniejszą kwestią będzie natomiast punkt bonusowy. W ubiegłym tygodniu Sparta wygrała 58:32, czyli to aż 26 punktów różnicy. Lwy jednak na pewno podejmą walkę by zdobyć trzy oczka w starciu przeciwko Sparcie.

W dzisiejszym spotkaniu gospodarze nie mają najmniejszego kłopotu kadrowego. Ponadto mają triumfatora wczorajszego Grand Prix, Emila. Od jego postawy zależy bardzo wiele. Również istotnym punktem w walce o bonus będzie postawa juniorów, którzy w ubiegłym tygodniu bardzo odstawali od pary wrocławskiej.

Sparta Wrocław sprawia jak na razie największą niespodziankę w polskiej lidze. Zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli i wydaje się, że nie powinni mieć kłopotu z utrzymaniem. Problemem jest jednak kontuzja Taia Woffindena, który wczoraj złamał obojczyk. Nie wiadomo kiedy zawodnik wróci do walki, ale mówi się, iż powinien powrócić na kolejne Grand Prix. Czyli Wrocław radzić sobie musi bez niego w dwóch ligowych spotkaniach. Dzisiaj Brytyjczyka zastąpi Nicolai Klindt. Jego postawa będzie niezwykle istotna w walce o utrzymanie punktu bonusowego.

Postawa Lwów w meczu we Wrocławiu była beznadziejna. Dzisiaj jednak może być odwrotnie. Skład gości jest niezwykle równy mimo braku Woffindena. Stąd też sądzimy, iż goście wywalczą wymarzone 33 punkty i zdobędą 1, ale jakże istotny punkt. 

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!