Ekstraliga: Włókniarz Częstochowa vs. Unibax Toruń


Arcyciekway mecz przed nami, wręcz hit w ENEA Ekstralidze. Będzie to bój trzeciego zespołu, Włókniarza Częstochowa przeciwko niekwestionowanemu liderowi, Unibaxowi Toruń. Obu zespołom, a w szczególności gospodarzom przyda się triumf. Kto wygra ten wielki mecz?

Włókniarz Częstochowa ma w tym sezonie chrapkę na tytuł. Niemniej nie będzie to łatwe. Potrzebują na pewno wygrywać w meczach typu dzisiejszy, z Unibaxem. Forma Częstochowian jest jednak w kartkę. Ostatnio jednak się odbudowali. Wygrali dwa ważne wyjazdowe spotkania. Najpierw zmiażdżyli Lechmę Start Gniezno 55:35, a także Stal Gorzów 47:43. Są zatem bardzo dobrze dysponowani w ostatnim czasie. Dzisiaj jednak rywal, który jest dużo solidniejszy i to na pewno będzie znacznie trudniejszy pojedynek, mimo iż pojadą u siebie.

Gospodarze mają dzisiaj olbrzymi problem kadrowy. W pojedynku przeciwko Unibaxowi nie pojedzie Emil Sajfudtinov. To zdecydowany lider drużyny, ale dzisiaj niestety nie pojedzie. Spowodowane jest to kontuzją i chęcią spokojnego jej wyleczenia. Za Emila stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Niemniej to nie będzie jednak zbyt proste zadanie dla pozostałych.

Unibax Toruń to drużyna, która zdecydowanie najlepiej prezentuje się w aktualnych rogrywkach. Są zdecydowanie na czele tabeli, aczkolwiek ten zespół ma największe problemy kadrowe. Po kontuzji co prawda wrócili już Darcy Ward oraz Adrian Miedziński i to wielkim stylu, ale pojawił się nowy kłopot. W piątek mocnej kontuzji nabawił się Chris Holder. To jest ogromna strata dla tego zespołu. Zatem poza dwójką wymienioną wcześniej dzisiaj wszyscy liczą na Przedpełskiego, a także Tomasza Golloba. Dzisiaj będzie to jednak bardzo ciężkie, szczególnie, że nie ma zz'tki za Holdera.

Spodziewamy się bardzo ciekawego meczu. Obie drużyny zagrają mocno osłabione. Niemniej kadrowo wciąz lepiej wygląda Unibax. Jest Ward, Miedziński, Gollob i rewelacja aktualnego sezonu, Przedpełski. Goście nie powinni przegrać jakąś dużą różnicą punktów. Ba, nawet powinni powalczyć o wygraną. Dodatni handicap na gości to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Toruń (+4.5), 1.75 Unibet