Elite League: Eastbourne Eagles vs. Poole Pirates


Przed nami kilka spotkań w ramach Elite League. Najciekawiej zapowiada się jednak mecz z dołu tabeli. Eastbourne Eagles podejmą na własnym torze Poole Pirates. Obie ekipy jak na razie nie spisują się najlepiej w tym sezonie. Mimo to jednak będą wciąż walczyć o jak najkorzystniejszą lokatę na finiszu.

Zespół Orłów z Eastbourne rozegrał w tym sezonie najwięcej spotkań w całej lidze. Mimo to zajmują dopiero ósme miejsce i muszą zacząć łapać większą liczbę oczek. W innym wypadku będzie kiepsko. Aktualnie uzbierali 16 punktów. W ostatnim czasie ulegli ostatniemu Peterborough Panthers na wyjeździe, a wcześniej dość nieoczekiwanie pokonali Wolverhampton Wolves 47:43. Była to niespodzianka, która na pewno mocno motywuje zespół przed kolejnymi zwycięstwami na własnym torze.

W pojedynku z Wilkami genialnie pojechał lider zespołu, Bjarne Pedersen. Duńczyk w tym sezonie spisuje się świetnie na wyspach i jest bardzo mocnym punktem swojego zespołu. Kolejnym ważnym żużlowcem jest Simon Gustafsson, który również zdobywa sporo oczek na swoim koncie. W dzisiejszym meczu nie pojedzie Lukas Dryml i w ramach tego będzie obowiązywało zastępstwo zawodnika, które ostatecznie powinno mieć korzystny wpływ na końcowy rezultat dla gospodarzy.

Poole Pirates to bardzo chaotyczny zespół. Również plasują się w dolnej części tabeli, a mianowicie są lokatę niżej niż ich dzisiejszy rywal. Niemniej rozegrali kilka spotkań mniej niż Eagles. Ostatnio natomiast jeździli przeciwko Birmingham Brummies. Było to dwa dni temu i zostali tam lekko skarceni - 40:54 mimo dwóch jokerów. Nie wyszedł im ten mecz. Lider zespołu, Chris Holder spisał się przeciętnie, a drugi z liderów, Maciej Janowski dzisiaj nie pojedzie co jest istotne. W ramach tego pojedzie dzisiaj trzech gości: Barker, Jensen oraz Worrall. Dużo roszad w składzie, a to też nie jest korzystne dla całego kolektywu.

Dzisiejszy pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Niemniej mimo wszystko solidniej wyglądają gospodarze. Ponadto zwycięstwo z zespołem, który jest notowany dużo wyżej dodaje skrzydeł. Poole Pirates za dużo miesza w składzie i to jest ich kłopotem w tegorocznych rozgrywkach. Typujemy wygraną gospodarzy, gdyż mimo wszystko wyglądają dużo solidniej.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!