Elite League: KL Stars vs. Peterborough Panthers


Jednostronnie zapowiadający się pojedynek w Elite League przed nami. Dojdzie bowiem do spotkania zespołu walczącego o fazę play-off, King's Lynn Stars z outsiderem ligowym, Peterborough Panthers. Pantery kilkukrotnie potrafiły zaskoczyć. Dzisiaj jednak wydaje sę to być niemożliwe.

King's Lynn Stars to zespół, który jeździ bardzo nierówno w aktualnych rozgrywkach. Przez to zajmują szóstą lokatę w tabeli, ale mają spore szanse na jazdę w kolejnej fazie sezonu. Ostatnio jednak forma ponownie podupadła. Przegrali dwa mecze z rzędu, z czego oba na wyjazdach. Najpierw ulegli właśnie z Peterborough Panthers - 39:54. W ostatniej konfrontacji natomiast przegrali przeciwko Belle Vue Aces 40:50. Oba te zespoły są dużo niżej w tabeli i to było nieco zaskoczeniem. Dzisiaj muszą jednak wrócić do optymalnej dyspozycji.

Gospodarze mają nieco kłopotów kadrowych. Kontuzji doznał Nicklas Porsing, który robił swoje punkty i jego brak jest odczuwalny. W jego miejsce pojedzie Kozza Smith. Dzisiaj wszyscy liczą na lidera zespołu, Nielsa Kristena Iversena, który nie zawodzi swoich fanów. 

Pantery z Peterborough to zespół, który kompletnie sobie nie poradził w tym sezonie. Kryzys z kontuzjami dopadł i ich. Ostatnio jednak jeżdżą zaskakująco. Poza zwycięstwem nad King's Lynn udało im się też wywalczyć punkt przeciwko Birmingham Brummies - 45:45. Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy, Buczkowski oraz Kościuch. Dzisiaj ponownie mają być podstawą zespołu gości. Gościnnie też wystąpi Mikkel B. Jensen co daje szansę na walkę ekipie z Peterborough.

Wielu spodziewa się pewnej wygranej gospodarzy. Patrząc jednak na składy to może to być wbrew pozorom równy mecz. Sam Iversen cudów nie sprawi. Nie oznacza to jednak, że nie są faworytami. Powinni wygrać, ale na pewno nie tak pewnie jak można było przewidywać. Goście mają mimo wszystko porządny zespół. Ponadto forma na korzyść Panter. Spodziewamy się minimalnego triumfu gospodarzy w nadchodzącej konfrontacji.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!