Elite League: Poole Pirates vs. Belle Vue Aces


W środku tygodnia kolejne, żużlowe emocje. Tym razem zawitamy do Elite League. Jednym z najciekawszych spotkań będzie mecz pomiędzy Poole Pirates z ekipą Belle Vue Aces. Będzie to bój o walkę o fazę play-off. Gospodarze są znacznie bliżej, ale i goście na pewno nie odpuszczą do samego końca.

Piraci z Poole to zespół, który przez znaczną część sezonu borykał się z kłopotami z formą. Niemniej idzie im całkiem dobrze, optymalnie. Zajmują piąte miejsce w tabeli i są coraz bliżej fazy play-off. Muszą jednak do końca seonu skupić się na tym by wygrywać ze słabszymi rywalami. Gospodarze w ostatnich meczach jeżdżą naprawdę ambitnie. Ledwo przegrali z Coventry na terenie rywala 41:43, a u siebie potrafili pokonać lidera z Wolverhampton. Dzisiaj ponownie będą chcieli udowodnić, iż u siebie są bardzo dobrze dysponowanym zespołem.

Mankamentem gospodarzy są ciągłe kontuzje. Początkowo przez znaczną część sezonu pauzował Darcy Ward, dzisiaj jednak już jest w kadrze. Tyle, że kontuzji nabawił się kolejny Australijczyk, Chris Holder, który nie pojedzie już do końca sezonu. W jego miejsce dzisiaj zobaczymy solidnie prezentującego się Troya Batchelora. Ponadto za Jonassona stosowane będzie zastępstwo zawodnika, co powinno pomóc drużynie z Poole w odniesieniu zwycięstwa.

Belle Vue Aces to zespół niezwykle chaotyczny. Poaczątek sezonu był całkiem dobry, ale jednak nie podołali w kolejnej fazie. Ostatnie mecze to dwie porażki i wygrana. Na własnym torze ulegli Swindonowi 42:47, a w kolejny meczu polegli na wyjeździe z Pszczołami 39:51. Dopiero w swoim ostatnim meczu odnieśli wygraną przeciwko Kings Lynn Stars. Niemniej również mają kłopoty kadrowe. ZZ-tka zostanie zastosowana za brak Kauko Nieminena i to na barkach Mateja Zagara dzisiaj będzie cała odpowiedzialność. Sam jeden jednak nie ma szans by wygrać mecz.

Przed nami ciekawa, aczkolwiek mimo wszystko jednostronna konfrontacja. Gospodarze mają solidnych Australijczyków - Warda i Batchelora w dzisiejszym meczu. Ci dwaj zawodnicy na pewno pojadą bardzo dobrze. Ponadto atut własnego toru zawsze działa na korzyść gospodarzy. Spodziewamy się zatem dość łatwego zwycięstwa Piartów.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!