Elitserien: Piraterna vs. Dackarna


Hit w Elitserien przed nami. Żużlowe emocje w Szwecji sięgną zenitu. Dwa pierwsze zespoły w lidze zmierzą się ze sobą. Piraterna Motala podejmie na własnym torze Dackarnę Mallila. Ciekawa batalia zatem przed nami. Kto wygra ten prestiżowy pojedynek?

Piraterna Motala to obecnie lider szwedzkiej Elitserien. Mają 14 oczek i zarazem trzy punkty przewagi nad drugim oraz trzecim zespołem. Forma gospodarzy jest niezwykle solidna. Wygrywają wszystko w ostatnim czasie. W poprzedniej kolejce natomiast odprawili Smedernę i to na wyjeździe (54:36). Był to znakomity mecz w wykonaniu Piraterny. Są w formie i na pewno będą chcięli wygrywać na własnym torze by spokojnie przewodzić w tabeli przed fazą play-off.

Gospodarze mają niezwykle równy zespół. Ostatnio znakomicie jeździł Greg Hancock czy też Przemysław Pawlicki. Liderem jednak był Chris Holder, który mimo czterech startów, wywalczył aż 12 oczek. Australijczyk jest w zdecydowanie dobrej formie. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Linusa Sundstroema. Za niego, pojedzie dzisiaj Jonas Davidsson, który powinien wesprzeć drużynę.

Dackarna Mallila dzięki ostatnio wynikom zajmuje drugie miejsce w tabeli. By jednak utrzymać miejsce i ewentualnie walczyć o prowadzenie muszą się sprężać w takich konfrontacjach jak ta dzisiaj. Ostatnio jednak spisują się solidnie - trzy spotkania wygrane z rzędu, z czego dwa na wyjeździe. To na pewno motywuje drużynę. Do składu wrócił Darcy Ward i to jest ogromne wzmocnienie, a i w Szwecji znakomicie poczyna sobie Patryk Dudek. Ostatnio zdobył 12 oczek. Dzisiaj ponownie ma być jednym z liderów zespołu.

Pojedynek ten będzie niesamowicie ciekawy. Mimo, iż gospodarze jeżdżą naprawdę genialnie to goście jednak powalczą. Mają już solidną kadrę i to na pewno wpłynie na ich aktualną formę menatlną. Będą chcieli walczyć. Sądzimy, iż Dackarna Mallila pokryje dodatni handicap.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Dackarna (+12.5), 1.72