Elitserien: Piraterna vs. Indianerna


Sezon w Elitserien wkracza w istotną fazę. Walka o fazę play-off i miejsca trwa w najlepsze. Dzisiaj 12. kolejka przed nami i sporo ciekawych starć. Jednym z nich będzie bój Piraterny z czwartym zespołem ligi, Indianerną. Czy gospodarze wygrają ten mecz i zachowają spokojny dystans na pierwszym miejscu?

Piraterna to lider ligi. Przez jedenaście rund zgromadzili 19 oczek na swoim koncie. Ponieśli zaledwie dwie porażki zainkasowali raz jeden punkt. Gospodarze w ostatnim czasie jeżdżą dość chaotycznie. Co prawda dwa mecze ligowe u siebie wygrali w ostatnim czasie. Nie były to jednak imponujące rezultaty. Zwycięstwo 47:43 nad Dackarną (trzecie miejsce) oraz 46:44 Vastervikiem (drugie miejsce), były co najwyżej szczęśliwe. W ostatniej kolejce natomiast, przegrali wysoko (38:52) z Elit Vetlandą. Zespół jest zatem średnio dysponowany, co może być kluczowe.

Kadra gospodarzy jest jednak bardzo solidna. W formie jest Greg Hancock, który w ostatnim czasie troszkę odpoczywał ze względu na brak powołania w meczu Polonii Bydgoszcz oraz odwołano jego mecz w Anglii. Ponadto są też takie postacie jak Przemysław Pawlicki czy też jego brat oraz Matej Zagar. Piraterna ma zatem bardzo solidną drużynę. Potrzebują jednak większej pewności na torze, szczególnie, że dzisiaj bój o trzy punkty.

Indianerna to aktualnie czwarty zespół w lidze. Walczą zatem o wyższą lokatę oraz o ewentualne utrzymanie dotychczasowej pozycji. Forma gości jest podobna do formy rywala. W ostatnim czasie potrafili wygrać u siebie mecz z Elit Vetlandą oraz zremisować z Dackarną, co może być kłopotoliwe w zajęciu wyższej lokaty. Wcześniej na wyjeździe przegrali przeciwko fatalnie spisującej się ekipie Hammarby (35:55!). Zespół jestzatem typowo dostosowany do jazdy u siebie. Mimo, że jest Iversen czy też nieźle dysponowany ostatnio Rune Holta to będzie tutaj niezwykle ciężko o triumf. Zespół zdecydowanie słabiej radzi sobie na wyjazdach.

Pierwszy bój obu zespołów zakończył się remisem. W tym przypadku zwycięzca zgarnia całą pulę - 2+1 (bonus). To ułatwiłoby obu ekipom dalszą walką o jak najlepszą pozycję. Niemniej to gospodarze mają lepszą kadrę, a Indianerna nie radzi sobie zbyt solidnie na wyjazdach. Typujemy zatem wygraną lidera w tym pojedynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Piraterna wygra, 1.30 Unibet