Elitserien: Smederna vs. Piraterna


Przed nami kolejne mecze w szwedzkiej Elitserien. Dzisiaj dojdzie jednak do wyjątkowej, bo hitowej konfrontacji. Smederna Eskilstuna podejmie Piraternę Motala. Będzie to zatem pojedynek drugiej z pierwszą ekipą ligi. Ciekawie zapowiada się nadchodzący pojedynek.

Smederna Eskilstuna to vice lider tabeli. Zgromadzili do tej pory 10 punktów w siedmiu kolejkach. Tracą zaledwie jeden punkt do swojego dzisiejszego przeciwnika. Gospodarze jednak ostatnio balansują na krawędzi. Minimalnie przegrali na wyjeździe przeciwko Vasterwikowi, a ostatnio udało im się uratować triumf przeciwko Indianernie (46:44). Nie są zatem w swojej najlepszej formie i przeciwnicy mogą to dzisiaj wykorzystać.

Problemem w zespole gospodarzy jest nieregularna jazda zawodników. Andreas Jonsson jako lider drużyny powinien przywozić znacznie więcej oczek. Ostatnio jednak 7 i 8 punktów to jest zdecydowanie za mało. Grigorij Łaguta natomiast nieźle jeździ na własnym terenie i to właśnie na niego dzisiaj będą skierowane oczy fanów. Ostatnio zdobył 10 punktów, a w najważniejszym biego dnia zwyciężył. Widać, że czuje się dobrze na tym torze.

Piraterna Motala to jednak wysoka półka. Nie bez przyczyny są liderami. Wygrali dwa ostatnie mecze, z czego w jednym zmiażdżyli Hammarby 62:28. Na wyjeździe natomiast uporali się z Vargarną w poprzedniej kolejce, niemniej ten przeciwnik to outsider ligowy z kłopotami kadrowymi. Mimo to mają czym się pochwalić. Zespół ma świetnych zawodników. Począwszy od Chrisa Holdera, przez Grega Hancocka, a na Przemysławie Pawlickim kończąc. Ponadto kilku innych cennych zawodników. Dzisiaj na pewno będą niezwykle groźni i będą chcieli nieco odskoczyć od swojego najgroźniejszego rywala.

Będzie to bardzo dobry pojedynek. Oba zespoły walczą tylko o triumf, który da prowadzenie, bądź utrzymanie pozycji. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawa batalia. Mimo to więcej przemawia za gośćmi. Mają dużo solidniej prezentującą się kadrę i jeśli wszyscy pojadą swój żużel to powinni odnieść zwycięstwo. Typujemy handicap dodatni w stronę gości.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Piraterna (+2.5), 2.05 Unibet