Elitserien: Smederna vs. Vastervik


Powoli dochodzimy do finałowych rozstrzygnięć sezonu zasadniczego w Elitserien. Dzisiejsza runda zapowiada się niezwykle emocjonująco. Smederna, która walczy o awans do fazy play-off podejmie na własnym torze Vastervik. Goście natomiast biją się o fotel lidera. Przed nami mnóstwo emocji w tym pojedynku.

Smederna zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli. Mają oni 12 punktów na swoim koncie i zaległy mecz z Hammarby. Zatem wciąż mają szanse na play-offy. Muszą jednak wygrać wszystkie spotkania do końca sezonu zasadniczego. Gospodarze nie radzą sobie w ostatnim czasie. Dzisiaj jednak mają mecz o wszystko. Muszą zatem wziąć się w garść. Walczą rónież o punkt bonusowy, ponieważ w pierwszym meczu przegrali zaledwie 43:46.

Do zespołu Smederny wraca dzisiaj Andreas Jonsson. To na pewno jeden z liderów drużyny. Problematyczne może być jednak to, że nie jeździł dość długo. Zatem jego forma stoi pod znakiem zapytania. Sporo zatem będzie zależeć od Griszy Łaguty oraz Krzysztofa Buczkowskiego. Ewentualny triumf z bonusem da im spore pole do popisu.

Vastervik to zespół walczący o fotel lidera. Zajmują drugie miejsce i tracą zaledwie oczko do Piraterny Motala. Goście w ostatnim czasie radzą sobie bardzo solidnie. Poza genialnymi występami na własnym torze, omal nie sprawili niespodzianki właśnie z Piraterną na wyjeździe. Ulegli zaledwie 44:46. Mają bardzo solidny i zarazem nieprzewidywalny zespół co ostatecznie jest atutem. LjungOgórBatchelorNermark czy Harris to zawodnicy, którzy potrafią namieszać. Ponadto trójka z nich jeździ w jednym klubie - Sparcie Wrocław. Zatem mają niebywale równą "paczkę", która się rozumie i współpracuje ze sobą na torze.

Jak wspomnięliśmy pierwszy mecz zakończył się minimalnym triumfem Vasterviku. Dzisiaj zatem kwestia bonusa będzie otwarta do samego końca. Wiele zależy od dyspozycji Andreasa Jonssona. Jeśli pojedzie na swoim optymalnym poziomie to gospodarze powinni tutaj zdobyć komplet. Niemniej Szwed długo nie miał styczności z torem. Stąd też dodatni handicap w stronę gości to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Vastervik (+5.5), 1.72 Unibet