Elitserien: Vargarna vs. Dackarna


Niezwykle ciekawa kolejka w Elitserien. Wszystkie mecze zapowiadają się bardzo ciekawie. Niemniej najciekawiej naszym zdanime będzie dzisiaj w starciu Vargarny z zespołem Dackarny. Oba zespoły mogą dzisiaj sporo stracić. Zatem bój o punkty powinien trwać do ostatniego biegu. 

Vargarna to przeciętny zespół w aktualnych rozgrywkach. Zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli i muszą do końca walczyć by uniknąć ostatniej lokaty. Dzisiejsi gospodarze złapali jednak wiatr w żagle w ostatnim czasie. Trzy rundy temu ulegli na wyjeździe 42:48 z Vastervikiem i od tamtej pory widać, że jeżdżą bardzo solidnie. Wygrali dwa mecze z rzędu. U siebie rozbili Hammarby 57:33, a w ostatniej rundzie sprawili niespodziankę w Smedernie, gdzie wygrali 47:43. Widać, że mają chrapkę na to by uniknąć fatalnej lokaty, która wciąż im grozi.

Zespół jeździ niezwykle... wymiennie. Ten sam poziom prezentuje cały czas Nicki Pedersen, natomiast błyski mają tacy zawodnicy jak Kim Nilsson czy Tomasz Gapiński (szczególnie u siebie). Niemniej Kildemand również spisuje się nieźle. Zatem jeśli zespół pojedzie tak znakomicie jak w ostatnich dwóch starciach to na pewno utrą nosa swoim dzisiejszym, jakże ciężkim przeciwnikom.

Dackarna walczy o drugie miejsce z Vastervikiem. Dzisiaj jednak będzie niezwykle ciężko wygrać z Vargarną i zdobyć punkt bonusowy. Dlaczego? Ponieważ w pierwszym meczu to Vargarna wygrała w Dackarnie 49:41! Zatem o trójkę będzie niebywale ciężko. Niemniej odkąd wrócił Darcy Ward to zespół prezentuje się bardzo solidnie. Ostatnie mecze to ważny triumf ze Smederną i remis przeciwko Indianiernie. Dzisiaj muszą jednak wspiąć się na wyżyny i to nie tylko słynny Australijczyk, ale też Patryk Dudek czy Jepsen Jensen. Na pewno ich na to stać.

Jak wspominięliśmy pierwszy mecz zakończył się wygraną Vargarny. Dzisiaj zatem będzie to niebywale ciekawy i jakże ważny bój dla obu zespołów. Goście jednak mimo wszystko wyglądają solidniej. Gapa czy Nilsson mogą nie wytrzymać presji, a sam Nicki nie wygra meczu. Dackarna to solidniejsza ekipa i naszym zdaniem dzisiaj powalczą o triumf, a i być może o bonus. Wygrana gości to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Dackarna wygra, 2.15 Unibet