Elitserien: Vastervik vs. Elit Vetlanda


Faza play-off w Elitserien rusza właśnie dzisiaj. Nieco inaczej rozgrywane są tutaj finałowe rozgrywki, aniżeli w Polsce. W Szwecji rozpoczynają od ćwierćfinałów - drużyny 3-6. Ciekawszym ze spotkań będzie bój Vastervik Speedway z drużyną Elit Vetlandy. Czy obrońcy tytułu mają szansę na awans do kolejnej fazy?

Vastervik Speedway to drużyna, która sezon zakończyła na wysokim, czwartym miejscu. Niewiele jednak brakowało by awansowali z miejsca trzeciego, co paradoskalnie daje rywalizację z nieco cięższym rywalem. Niemniej drużyna osiągnęła cel. Ostatnie dwie kolejki nie były jednak zbyt udane dla dzisiejszych gospodarzy. Przegrali wyjazdowy mecz ze Smederną, a i u siebie zostali pokonani przez Dackarnę (37:53). Zatem nie są to zbyt motywujące wyniki.

Gospodarze mają jednak bardzo dobrą kadrę. Atutem Vasterviku jest to, że drużyna jeździ bardzo równo. Niemniej niesie to ze sobą ewentualne konsekwencje. Wystarczy, że jedna cegiełka z drużyny źle pojedzie, to pojawiają się kłopoty. Wiele będzie zależeć od Nermarka oraz dużo słabiej spisującego się na finiszu Ljunga. Obaj jednak nie mają zbyt udanych zawodów za sobą.

Elit Vetlanda to obrońcy tytułu. Ten sezon zdecydowanie nie był na ich korzyść. Niemniej drużyna ostatecznie awansowała do play-off i będą walczyć o medale. Zespół ten, zajął jednak dopiero szóste miejsce. Jest to bardzo słaby i nieco demotywujący rezultat. Ostatnie wyniki wychodziły drużynie przeciętnie. Wciąż jednak mają świetną kadrę. Janusz Kołodziej w ostatnim czasie jeździ wręcz fenomenalnie. Sporo zależeć będzie od Zmarzlika oraz Hampela. Jeśli cała trójka Polaków pojedzie jak należy to już w pierwszym meczu Elit Vetlanda może zapewnić sobie awans do półfinału.

W dwumeczu to obrońcy tytułu byli lepszym zespołem. Tutaj jednak wszystko się zeruje. Tym samym Elit Vetlanda nie będzie miała tak łatwo. Mimo to mają większych liderów w drużynie. W zespole gospodarzy już nie ten sprzęt co na początku sezonu. Ponadto kadra gości jest znacznie lepsza. Wygrana przyjezdnych to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Elit wygra, 2.85 Unibet