GP Polski - Toruń 2013


Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix. Dzisiejszy turniej odbędzie się w Toruniu. Tym samym wszyscy liczą na Polski triumf. Niemniej strata Jarosława Hampela do pierwszego miejsca to aż 16 punktów. Ten sezon jednak pokazał, że wszystko jest możliwe.

Liderem cyklu jest Tai Woffinden. Brytyjczyk by zdobyć tytuł, musi wygrać dwa biegi - zatem sześć oczek da mu upragnione mistrzostwo. Mimo ciągłego bólu obojczyka, Tajski powinien spokojnie zdobyć minimum, które jest mu potrzebne. Jeździ jak natchniony i już nie powinien dać sobie wydrzeć piewszego po Marku Loramie indywidualnego mistrzostwa świata.

Walka o pozostałe dwa medale będzie jednak znacznie ciekawsza. Jarosław Hampel broni drugiej pozycji. Ma sześć oczek przewagi nad Iversenem, dwanaście nad Nicki Pedersenem, a czternaście nad Hancockiem. Dwaj ostatni prędzej mają szansę na brąz niż srebro. Mimo to, ta czwórka będzie wojować o medale. Wiele jednak wskazuje na to, że Polak zajmie drugie miejsce. Czuje się tutaj bardzo dobrze i powinien zdobyć odpowiednią liczbę punktów. Iversen natomiast będzie toczył ciężką walkę o ostatnie miejsce na podium. Młody Duńczyk ostatnio mocno się poobijał i to może być szansa dla Pedersena i Hancocka.

Z dziką kartą wystąpi tutaj Adrian Miedziński. Reprezentant Polski zna ten tor bardzo dobrze i wraz z Darcy Wardem mogą dzisiaj mocno namieszać w czołówce. Australijczyk jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Po kontuzji jeździł w kratkę, niemniej jego ostatnia forma znacznie się polepszyła i on może być mocnym ogniwem podczas zawodów. Miedziak również nie będzie odstawał od czołówki i powalczy o czołową ósemkę.

W zeszłym roku wygrał tutaj, Antonio Lidnbaeck. Była to spora niespodzianka. W tym sezonie Toninio już nie jeździ z takim natchnieniem. Zapewne nawet nie wejdzie do czołowej ósemki. Zabraknie też drugiego Tomasza Golloba, czy czwartego Holdera. Niemniej namieszać też może Martin Vaculik, który zajął piąte miejsce w poprzednim sezonie na MotoArenie. Tym samym wybraliśmy dla Was kilka typów, które są poniżej.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Kasprzak gorszy od Miedzińskiego, 1.80 oraz Ward wygra, 3.50 Unibet