SGP: Hampel znów odpali "rakietę"?


Światowa czołówka speedwaya w sobotni wieczór zmierzy się ze sobą w szwedzkiej Malilli. Od kilku lat ta niewielka miejscowość w kraju Trzech Koron gości zawody z cyklu Grand Prix i już nie raz obejrzeliśmy tam kawałek wyśmienitego żużla.

Liderem klasyfikacji generalnej po dotychczasowych eliminacjach jest Tai Woffinden (obrońca tytułu) ex equao z Amerykaninem - Gregiem Hancockiem. Tylko punkt mniej ma Darcy Ward. W czołówce jest też Krzysztof Kasprzak, który z powodu kontuzji musiał odpuścić jeden z turniejów.

Zobacz kto jest faworytem GP w Malilli:

Dopiero na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej plasuje się polski żużlowiec nr 1 - Jarosław Hampel. Na szczęście jego straty nie są za duże i spokojnie można je odrobić. Hampel wygrywał w Mallili w 2011 roku, prezentując jazdę nie z tej ziemi.

Sezon żużlowy wchodzi w kluczową fazę - liczba zawodów, w których biorą udział poszczególni jeźdźcy jest ogromna, zawody Grand Prix odbywają się regularnie co 2 tygodnie i każda kolejna "wpadka" może drogo kosztować. Z tego powodu sobotni turniej o wielką nagrodę Szwecji zapowiada się wyśmienicie. 

Zobacz kursy na ciekawe "pojedynki" w Malilli: