SGP: Kto zdobędzie Marketę?


Stałym przystankiem żużlowego cyklu Grand Prix jest stolica Czech – Praga. To właśnie tam zaprezentują się dziś najlepsi „lewoskrętni” na świecie.

To już 18. turniej SGP rozgrywany na popularnej „Markecie”. W 1997 roku triumfował tam Greg Hancock. Weteran światowego żużla nadal startuje w gronie najlepszych i jeśli dziś powtórzy swój wyczyn sprzed blisko dwóch dekad, wówczas trafimy kurs 6.50. Warto dodać, że Hancock jest wiceliderem klasyfikacji generalnej cyklu, tracąc tylko punkt do przewodzącego Krzysztofa Kasprzaka. To może dodatkowo zmobilizować Amerykanina.

Prowadzenie Kasprzaka po trzech turniejach jest o tyle zaskakujące, że popularny „Key Key” wziął udział tylko w eliminacjach, a ostatnie zawody w fińskim Tampere odpuścił z powodu kontuzji. Mimo tego żaden z rywali nie zdołał wyprzedzić niesamowitego Polaka, który jest wielkim objawieniem sezonu 2014. Jeśli „Kasper” sięgnie po główną nagrodę w Pradze, wówczas trafiamy kurs 15.00.

Wyżej stoją akcję innego Polaka – Jarosława Hampela 10.00. „Mały” po nieudanych zawodach w Finlandii spadł w klasyfikacji generalnej Grand Prix na 7. miejsce, ale póki co tabela jest bardzo płaska, a różnice między zawodnikami znikome. Marzący o tytule Mistrza Świata Hampel musi zatem pokazać, że jego wysokie aspiracje są współmierne do obecnych możliwości.

Oprócz Hancocka w latach ubiegłych Pragę „zdobywało” jeszcze dwóch obecnie startujących jeźdźców – to Nicki Pedersen 6.50 i ubiegłoroczny triumfator i obrońca mistrzowskiej korony zarazem – Tai Woffinden 6.50. Faworytem zawodów, jak i całego tegorocznego cyklu wydaje się być jednak Australijczyk Darcy Ward 5.00. Z „dziką kartą” pojedzie z kolei Vaclav Milik 100.00 i paradoksalnie jego szanse oceniamy nieco wyżej niż Chrisa Harrisa, znajdującego się w beznadziejnej formie. Gdyby jednak „Bomber” utarł nosa wszystkim krytykom – wówczas można pomnożyć swój wkład o bagatela 150.00.

Obstawiaj sporty motorowe w Unibet.pl