Żużel: GP Czech


Kolejne zawody w ramach Gran Prix na żużlu. Będzie to już czwarta eliminacja indywidualnych mistrzostw świata. Jak na razie wyrównany bój toczy ze sobą kilku zawodników. Niemniej wiele jeszcze przed nami. W Pradze w ubiegłym roku wygrał Nicki Pedersen, czy i tym razem powiedzie się powracającemu po kontuzji ręki Duńczykowi?

W poprzednich zawodach walka była niezwykle wyrównana. Przez co w tabeli jest bardzo ciasno. Na pierwszej pozycji plasuje się Tomasz Gollob z 40. punktami. Kolejne miejsce ex eaquo mają Emil Sajfudtinov oraz Jarosław Hampel (po 38 punktów), a poza podium znajduje się czarny koń, Tai Woffinden z 35. punktami. Kolejne pozycje również dzielą niewielkie liczby punktów. Nie ma zatem zdecydowanego faworyta do triumfu w aktualnym sezonie.

Zeszłoroczne Grand Prix Czech zakończyło się zwycięstwem Nicki Pedersena. Duńczyk wygrał w finale, ale więcej oczek zgromadził Jason Crump, który przeszedł na sportową emeryturę. W dzisiejszych zawodach, Nicki będzie jednak słabiej dysponowany. Jest bowiem po kontuzji - złamana ręka. Leczył się bardzo intensywnie i sukcesem jest dzisiejszy jego występ. Niemniej nie wydaje się by mógł powalczyć o czołowe miejsca. 

Kolejnymi zawodnikami, którzy lubią tor w Pradze są Gollob, który od kilku sezonów plasuje się na podium tych zawodów, a i również świetny Emil Sajfudtinov. I to właśnie ta dwójka dzisiaj wymieniana jest wśród faworytów. Do nich dołącza się również Jarosław Hampel, który tutaj wygrał dwa lata temu. Cała trójka radzi sobie znakomicie w tym sezonie. Niemniej nie można zapomnieć o świeżym mistrzu Wielkiej Brytanii, Tajskim. On jest najlepiej zapowiadającym się żużlowcem na najbliższe lata i udowodnił to w poprzednich turniejach.

Z dziką kartą pojedzie dzisiaj rewelacja zeszłorocznych zawodów, Josef Franc. Nie zapowiada się jednak, iż i tym razem mógłby namieszać. Czołówka powinna obyć się bez niespodzianek. Naszym zdaniem w czołowej trójce pojawi się Gollob, a i ponownie namiesza Tai Woffinden. Stąd też typujemy, iż Polak wygra, a Woffinden pojedzie lepiej od Linbacka.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Woffinden lepszy od Lindbacka, 1.35 Unibet oraz Gollob wygra, 5.00 Unibet