Żużel: GP Wielkiej Brytanii


Kolejna eliminacja mistrzostw świata na żużlu przed nami. Grand Prix Wielkiej Brytanii Cardiff. W Czechach miłe zaskoczenie i zwycięstwo Taia Woffindena, czy ponownie pokaże, że ma ogromny talent i wygra na własnym terenie?

Jak na razie sporo zaskoczeń w nowym sezonie żużlowym. Największą niespodzianką okazał się triumfator z Pragi. Tai Woffinden to aktualnie najrówniej startujący zawodnik na świecie. W każdej lidze prezentuje się znakomicie. W ostatniej kolejce Ekstraligi ponownie pojechał genialnie w barwach Sparty Wrocław. Ponadto w Anglii często osiąga komplety punktów. Tym razem będzie w roli gospodarza. Brytyjczycy pragną wygranej swojego żużlowca. Czyżby w końcu marzenie się spełniło?

Nie będzie miał jednak łatwo. Wciąż groźni są Emil Sajfudtinov, a także Chris Holder. Nie można też zapominać o wracającym po kontuzji Nickim PedersenieTomasz GollobJarosław Hampel również powinni pojechać lepiej, niż dwa tygodnie temu. Będą to jak zwykle emocjonujące zawody.

W poprzednim sezonie wygrał tutaj Holder z ogromną przewagą. Czuje się na tym torze bardzo pewnie. Z dobrej strony pokazał się też Krzysztof Kasprzak, który ewidentnie polepszył swoją jazdę. Ostatnio zaskoczył niejednego kibica czarnego sportu. Tajski - tak nazwano Woffindena we Wrocławiu i tak się przyjęło - na pewno będzie chciał wypaść jak najlepiej. Przebywa już od dwóch dni w Walii i szykuje się jak najlepiej do wyścigu.

Grand Prix Wielkiej Brytanii od zawsze jest bardzo wyrównaną eliminacją. Woffinden będzie miał ogromne wsparcie wśród fanów. Na pewno też Chris Holder będzie niebezpiecznym zawodnikiem. W zeszłym sezonie nie dał nikomu szans i w sobotni wieczór będzie na pewno jednym z faworytów. Naszym zdaniem to właśnie między nimi rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. Typujemy, iż Tajski wygra zawody, a Holder będzie wysoko.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typy: Woffinden wygra zawody, 3.75 oraz Holder lepszy od Pedersena, 1.40 Unibet