Euroliga: Unics Kazań vs. Le Mans!


      Mecz eliminacyjny do Euroligi przed nami. Pojedynek pomiędzy Unicsem Kazań, a Le Mansem wygląda ciekawie. Dlaczego? Ponieważ zwycięzca przechodzi dalej. W kolejnym meczu zwycięzca zmierzy się w ostatniej fazie eliminacji z Cantu bądź Nymurkiem.

      Obie ekipy jeszcze nie zaczęły sezonu, dla nich mecze eliminacyjne są poważnym wstępem. Unics Kazań to zespół solidny. Posiadają wielu wartościowych zawodników. Jednym z nich jest Lyday, który posiada dobrą średnią punktów na mecz – 21. Najlepszy natomiast zawodnik ekipy z Le Mans może się pochwalić średnią 14 punktów, a jest nim Cameron Long. Kolejnym atutem zawodników z Rosji jest skrzydłowy Vermeenko, który jest najlepszym zbierającym. Francuzi za to mają świetnego playmakera, którym jest Khalid El-Amin, na którym dzisiaj zawodnicy Unicsu muszą skupić szczególną uwagę. Obrońcą na którego za to muszą uważać gracze Le Mans to Chatman, który w meczu z Ulmem rzucił dwukrotnie za 3 i jest typowym liderem drużyny – on może zostać najistotniejszym zawodnikiem swojej ekipy. Mankamentem zespołu z Kazania jest wciąż brak Banicia, na którego zawsze można liczyć podczas gry obronnej. Są jednak na tyle przystosowanie, że i tak powinni sobie z tym poradzić – mają zawodników, którzy go zastąpią. Unics w pierwszej rundzie miał dużo słabszego rywala – Ulm. Poradzili sobie z nim bardzo gładko pokonując ich 91:73 – zdominowali przeciwnika. Le Mans natomiast miał ciężki mecz z Donieckiem, gdzie to faworytami była właśnie drużyna z Ukrainy. Francuzi jednak podołali zadaniu i wygrali 61:55. Dzisiaj jednak są skazywani na porażkę i tutaj nie mam wątpliwości, że raczej nie nawiążą większej walki z Kazaniem. Rosjanie muszą pokazać, że są warci gry w Eurolidze.

      Unics dominuje niemal w każdej statystyce. Brak Banicia to ostatecznie nie powinna być widoczna strata. Są zespołem silniejszym i jedynym zadaniem poza rzucaniem punktów będzie upilnowanie El-Amina, a tutaj jestem przekonany, że podołają zadaniu. Stąd też typ na wygraną Rosjan minimum 9oma punktami.

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak zdobyć bonus 400pln!

Typ: Unics -8.5, 1.85 Unibet