Byli mistrzowie NBA bez szans?


Dallas Mavericks byli najlepsi w NBA w 2011 roku. Teraz są poza ósemką i może być im bardzo trudno awansować do play-offów. W nocy z środy na czwartek grają w Los Angeles z rewelacyjnymi w tym sezonie Clippers.

Mavs mają bilans 13-22, co daje im zaledwie 12. miejsce w konferencji Zachodniej. Na ich usprawiedliwienie należy dodać, że przez pierwsze dwa miesiące nie grał lider Dallas Dirk Nowitzki. Po jego powrocie trudno jednak mówić o zmianie na lepsze.

Dallas przegrali trzy ostatnie mecze, a w ostatnich dziesięciu mają bilans 1-9! Jakby tego było mało gwiazda Mavericks nie jest pewna, czy zespół zmierza w odpowiednim kierunku. Niemiec już przed rokiem sceptycznie wypowiadał się na temat planu właściciela klubu Marka Cubana.

Zespół z Teksasu awansował do play-offów 12 lat z rzędu. W 2011 zdobył mistrzostwo NBA. Jednak po odniesionym sukcesie Mavs przebudowali swój skład starając się stworzyć nową drużynę wokół Nowitzkiego. Dirk nie był jednak wtedy zadowolony i nie jest teraz. - Nie będzie łatwo. Zawsze wierzyłem, że zespołu nie powinno budować się tylko i wyłącznie na nadziei. W zeszłym sezonie liczyliśmy na Derona Williamsa i liczyliśmy na Dwighta Howarda. Czemu miałby opuszczać Lakers? Jest w świetnej sytuacji. To samo dotyczy Chrisa Paula. Może Cuban faktycznie coś planuje. Dokończymy ten sezon, ja będę wracał do formy. Mam nadzieję, że będę w stanie kończyć niektóre mecze. Zobaczymy, co się stanie - powiedział Nowitzki.

Przed sezonem Cuban podpisał z kilkoma zawodnikami roczne bądź 2-letnie kontrakty, aby mieć możliwość zatrudnienia latem najlepszych graczy, którzy akurat będą wolni. Tak jak jednak powiedział Nowitzki. Najpierw Williams nie skorzystał z propozycji Cubana. Nie wiadomo czy Howard lub Paul będą tym zainteresowani.

Mavs pozostaje walczyć o pierwszą ósemkę i liczyć, że latem dokonają wzmocnień lub transferów. Spotkanie z Clippers będzie jednak dla nich bardzo trudne. Zespół z Los Angeles gra znakomcie. W grudniu wygrał 17 spotkań z rzędu. Ma długą ławkę rezerwowych i niezawodnych liderów.

Początek spotkania Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks w nocy z środy na czwartek o 4:30 w nocy.

Nasz typ: Los Angeles Clippers 1,12. Kurs na Mavs wynosi aż 6,50.