NBA: Blazers rzucą wyzwanie Thunder


W ostatnich kilku meczach ekipa z Portland spisuje się wyjątkowo dobrze, choć przegrała starcie na wyjeździe z Golden State Warriors. Oklahoma City Thunder z kolei gra teraz prawdopodobnie najlepszą koszykówkę w NBA, więc Blazers czeka naprawdę trudne starcie na własnym parkiecie. Ostatnio jednak pokonali w Rose Garden mistrzów NBA. Zatem, jeżeli poradzili sobie z Heat, czy mogą też poradzić sobie z Thunder?

Grzmoty nie są drużyną perfekcyjną i zdarzają im się porażki, zwłaszcza na wyjeździe, gdzie mają bilans 10-5. Kevin DurantRussell Westbrook to w tym momencie sezonu najlepszy duet liderów w swoim zespole. Obaj dzielą się na parkiecie obowiązkami i od początku sezonu kompletnie zneutralizowali brak Jamesa Hardena, który zazwyczaj wychodził z ławki i kierował grą swojego zespołu. 

Portland Trail Blazers swój katalizator znaleźli w debiutancie – Damianie Lillardzie. Rozgrywający znajduje się na pierwszych miejscach wszystkich rankingów najlepszych pierwszoroczniaków i jeżeli utrzyma poziom gry, który prezentuje teraz, nie ma wątpliwości, że to on dostanie nagrody Rookie Of The Year. W ostatnim meczu przeciwko Golden State Warriors jedynka Blazers zanotowała aż 37 punktów (rekord kariery) i trafiła 7 trójek. 

Dla Thunder będzie to bardzo trudny styczeń, bowiem niemal wszystkie pozostałe mecze rozegrają na wyjeździe. Blazers ostatnio na własnym parkiecie ograniczają swoich rywali do minimum, ale czy będą w stanie zatrzymać duet Durant-Westbrook? Obaj są traktowani jako potencjalni MVP, Blazers takiego gracza w swoim zespole nie mają. 

W ostatnim meczu Thunder bez większych problemów poradzili sobie z Los Angeles Lakers. Gdy zdobywali w tym sezonie 100 punktów, to nie przegrali żadnego meczu. Zatem defensywa będzie kluczowa dla Trail Blazers. Z kolei jakiekolwiek błędy po atakowanej stronie tablicy przez ekipę gospodarzy, z pewnością zostaną wykorzystane przez rywala, który w punktach po kontrach i po stratach jest w ligowej czołówce.

W ostatnich 9 meczach na własnym parkiecie, Blazers pozwalali rywalowi rzucać średnio 92 punkty. Skutecznie także zatrzymywali rywali z dystansu (27%), ale Thunder to najlepsza ekipa w tym elemencie gry (40%) w lidze. Z bilansem 20-16, Blazers są na siódmym miejscu w konferencji zachodniej. Grzmoty przegrały w tym sezonie tylko siedem spotkań i mają bilans 28-8, najlepszy w NBA.

Mecz Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o 3:00.

Nasz typ: Oklahoma City Thunder 1,48. Kurs na Blazers wynosi 2,70.

Los Angeles Lakers będą gościć w Staples Center Cleveland Cavaliers i dostaną szansę, aby przerwać serię porażek. W Mieście Aniołów mało osób wierzy, że Jeziorowcom uda się w tym sezonie awansować do fazy rozgrywek posezonowych. Niemniej zespół nie ma zamiaru się poddawać, a starcia takie, jak to z Cavs, może być dla nich niezbędnym zastrzykiem energii i motywacji.

Z ostatnich 10 spotkań, Lakers w siedmiu ponieśli porażkę. Kobe Bryant, który po raz kolejny gra na poziomie nieosiągalnym przez innych graczy, nie jest mimo to w stanie ciągnąć Lakers na swoich barkach. Do tej pory ani Dwight Howard, ani Steve Nash nie byli w stanie udzielić mu niezbędnej pomocy. 

W obozie ekipy z Miasta Aniołów są spore problemy z kontuzjami. Poza grą do końca sezonu będzie silny skrzydłowy Jordan Hill, a na liście kontuzjowanych znajdują się jeszcze Pau Gasol i Dwight Howard. Prawdopodobnie obaj opuszczą starcie z Kawalerzystami. 

Ekipa z Ohio nie spisuje się w tym sezonie najlepiej. Poza grą nadal jest Anderson Varejao, który był niespodzianką początku sezonu 2012/2013. Cavs z bilansem 9-29 zajmują przedostatnie miejsce na wschodzie, gorzej spisują się tylko Washington Wizards. Lakers z kolei mają bilans 15-21 i są jedenastą ekipą zachodu.