NBA: Co czeka rozgrywającego Clippers?


Po tym sezonie Chris Paul trafi na rynek wolnych agentów i coraz częściej zaczyna się dyskutować nad opcjami, jakie zawodnik Los Angeles Clippers będzie miał do wykorzystania podczas letniej przerwy. Analitycy Unibet są przekonani, że nie tylko aktualny zespół CP3 ma duże szanse na zakontraktowanie gracza.

Chris Paul do tej pory niczego nie komentował. Zawodnik rozgrywa aktualnie bardzo dobry sezon z Los Angeles Clippers i ekipę z Miasta Aniołów czeka jeszcze rywalizacja w fazie rozgrywek posezonowych. Drużyna w takich okolicznościach potrzebuje swojego lidera w 100% skoncentrowanego na wygrywaniu, dlatego koledzy Paula odciągają go od myślenia o letnim okienku transferowym.

Eksperci i dziennikarze zaczynają jednak spekulować, bowiem na rynku wolnych agentów CP3 będzie obok Dwighta Howarda i Josha Smitha najgorętszym nazwiskiem. Najwięcej szans daje się oczywiście Clippers, ale w walce mogą liczyć się także Los Angeles Lakers, Houston Rockets oraz Dallas Mavericks. Dwie ekipy z Teksasu będą miały wystarczająco dużo miejsca na swojej liście płac, aby zaproponować rozgrywającemu maksymalną umowę bez konieczności płacenia podatku od luksus.

Trzeba także pamiętać, że Paul już jedną nogą był w drużynie Jeziorowców. Jednak wymianę za m.in. Pau’a Gasola zawetował komisarz NBA - David Stern. Wówczas liga była właścicielem New Orleans Hornets. Szerszenie nie chciały tracić Chrisa w takiej transakcji. Później dogadali się z Clippers i otrzymali w zamian Erica Gordona.

Poniżej tabelka przedstawiająca kursy na to, do jakiego zespołu trafi CP3 podczas tegorocznej letniej przerwy, gdy będzie miał możliwość wyboru.