NBA: Kiedy Lakers wygrają na wyjeździe?


Jak to możliwe, że jeden z głównych faworytów do mistrzostwa NBA ma bilans 0-4 w meczach wyjazdowych? A jednak. Sześć wygranych i siedem porażek to dotychczasowy dorobek Los Angeles Lakers przez co zajmują dopiero 10. miejsce w konferencji Zachodniej.

Dallas Mavericks z bilansem 7-6 zajmują 8. miejsce, ale oni wciąż występują swojego lidera Dirka Nowitzkiego, który musiał przejść operację kolana i jego powrót planowany jest na drugą połowę grudnia.

Jeziorowcy będą chcieli zrewanżować się Mavs za porażkę w pierwszym meczu sezonu w Los Angeles, kiedy to Dallas wygrało 99:91 i upokorzyło gwiazdy z Miasta Aniołów. Lakers mają jednak inny, większy problem, niż bezpośrednia rywalizacja z ekipą z Teksasu. W tym sezonie nie wygrali jeszcze ani jednego meczu na wyjeździe. W środę dali się ograć najsłabszym na Zachodzie - Sacramento Kings 97:112, a w piątek musieli uznać wyższość najlepszej obecnie drużyny w NBA, czyli Memphis Grizzlies 98:106.

Jeśli Lakers przegrają w Dallas to pierwszy raz od 1993 roku rozpoczną sezon od pięciu porażek na wyjazdach.

Zespół z Dallas jest w innej sytuacji. Pod nieobecność Nowitzkiego znakomicie gra pozyskany z Grizzlies O.J. Mayo. W środę Mavs pokonali rewelacyjnych w tym sezonie New York Knicks 114:111, a Mayo zdobył 27 punktów. 25 "oczek" dołożył Vince Carter, a rozgrywający Darren Collison 19.

Początek spotkania Mavericks - Lakers o 2:30 w nocy.

Nasz typ: Los Angeles Lakers 1,86. Kurs na Dallas Mavericks wynosi 1,96.

W innych ciekawych spotkaniach w nocy z soboty na niedzielę może dojść do nieoczekiwanego rozwiązania w Filadelfii. Sixers podejmować będą Oklahoma City Thunder. OKC są faworytami, ale jak pokazał ostatni mecz z Boston Celtics siła drużyn grających we własnej hali jest naprawdę duża. Dlatego też w końcu faworytami jakiegoś spotkania są Washington Wizards.

Drużyna ze stolicy Stanów Zjednoczonych ma bilans 0-10, ale dziś gra z Charlotte Bobcats, klubem, którego głównym udziałowcem jest sam Michael Jordan, a który w zeszłym sezonie miał najgorszy bilans w lidze. Przed rokiem Bobcats wygrali zaledwie siedem z 66 spotkań! Na chwilę obecną, po niespełna czterech tygodniach mają bilans 6-5 i zajmują 7. miejsce na Wschodzie.

Mecz Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder o 1:00. Transmisja w Canal+ Sport.

Kurs na Sixers wynosi 2,60. Na wygraną Thunder jest 1,51.

Pojedynek Washington Wizards - Charlotte Bobcats o 1:00.

Za zwycięstwo Wizards kurs jest 1,55. Na Bobcats 2,50.