NBA: Lakers uda się zatrzymać Howarda?


Center Los Angeles Lakers ostatnio się uspokoił i nie wygłasza już przemówień, które mogłyby mu w jakiś sposób zaszkodzić. Niemniej musi uważać na język, bowiem do tej pory to on sprawiał mu najwięcej kłopotów. Tego lata Howard zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem i nadal jest wiele niepewności w kwestii jego dalszych losów.

Los Angeles Lakers mają największe szansę w wyścigu po Dwighta Howarda. Zawodnik jeszcze nie podjął żadnej decyzji i niczego nie zadeklarował, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wybierze ofertę Jeziorowców, bo ekipa z LA może zaproponować mu większe pieniądze, gdyż posiadają do środkowego prawa Birda. Nie wiadomo jednak, co kryje się w głowie Dwighta, tak było od zawsze.

Według ekspertów Unibet, duże szanse na jego pozyskanie będą mieli również Dallas Mavericks oraz Houston Rockets. Obie ekipy tak zaprojektowały swój salary-cap, aby mieć możliwość podpisania maksymalnego kontraktu. Howard jako jeden z najbardziej dominujących centrów w NBA, prawdopodobnie zgodzi się tylko i wyłącznie na maksymalną umowę.

Szansę mogą mieć także w Atlancie. Warto przypomnieć, że Howard pochodzi z tego miasta i wychowywał się razem z Joshem Smithem. Obaj panowie nie ukrywają, że kiedyś chcieliby zagrać w jednym zespole. Generalny menadżer Hawks - Danny Ferry wiele razy mówił o chęci pozyskania Howarda. Nie będzie to jednak łatwe. Poniżej tabelka Unibetu, która przedstawia szanse poszczególnych ekip.