NBA: „Ostrogi” faworytem na Zachodzie


Rozgrywki NBA weszły w decydującą fazę. Finały Konferencji wyłonią parę, która już za kilka tygodni rozpocznie rywalizację o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Dziś rozpoczyna się rywalizacja o prymat na Zachodzie.

San Antonio Spurs 1.42, Oklahoma City Thunder 2.90 – godz. 03.05

Faworytem rywalizacji dwóch najwyżej notowanych zespołów po rundzie zasadniczej są zawodnicy z San Antonio. „Ostrogi” gładko, bo 4:1, pokonały w półfinale Konferencji Zachodniej zespół Portland Trail Blazers i dzięki temu Spurs mieli więcej czasu na regenerację sił. Kurs na ich awans do finału w naszej ofercie to 1.42.

Dodatkowym elementem, który wpływa na zwiększenie szans gospodarzy dzisiejszego meczu, jest fakt kontuzji podstawowego zawodnika Oklahomy – Serge’a Ibaki. Podkoszowy Thunder doznał urazu w szóstym meczu z Clippers i wygląda na to, że w dzisiejszym starciu trener Scott Brooks nie będzie mógł skorzystać ze swojego podstawowego centra. Kto zatem zatrzyma niesamowitego Tima Duncana?

Oczywiście ogromnym atutem drużyny z Oklahomy jest Kevin Durant. W tegorocznych playoffach rzucił on już 408 punktów, z czego 199 w sześciomeczowym cyklu z Los Angeles Clippers. Być może dziś rewelacyjna skuteczność Duranta zostanie częściowo poświęcona przez szkoleniowca „Grzmotu”, który rozważa wystawienie swojego asa w miejsce Ibaki. Jaki wariant wybierze ostatecznie Brooks? Trudno przewidzieć. Tak czy inaczej, gospodarze w dzisiejszym meczu z co najmniej kilku powodów wyglądają na faworyta. Czyżby znów podopieczni Gregga Popovicha mieli uzyskać awans do finału NBA?

Wszystkie mecze fazy play-off można oglądać na Unibet TV!

Tradycyjnie przy okazji meczów NBA przygotowaliśmy dla naszych użytkowników konkurs, w którym do wygrania jest 100 zł* doładowania na koncie Unibetu. W komentarzach pod tym tekstem prosimy o typowanie dokładnego wyniku dzisiejszego meczu Spurs - Thunder (jedna osoba = maksymalnie jedno wskazanie). Jeśli nikt nie trafi dokładnego rezultatu, nagrodę zgarnie osoba, która trafi zwycięzcę meczu i będzie punktowo najbliżej dorobku zwycięskiego zespołu. Wskazania dotyczą wyniku końcowego, włącznie z dogrywką, zatem nie ma sensu obstawianie remisów. Typy przyjmujemy do drugiej w nocy. Edytowane komentarze nie będą brane pod uwagę. Zwycięzcę ogłosimy w komentarzach jutro rano. Skontaktujemy się z nim także poprzez prywatną wiadomość na Facebooku – w tym celu (WAŻNE) prosimy o włączenie opcji przyjmowania wiadomości od nieznajomych. Życzymy powodzenia!

* wygrana przed wypłaceniem musi zostać obrócona przynajmniej 6 razy po minimalnym kursie 1.4