NBA: Pojedynek rozgrywających


Denver Nuggets podczas ostatnich kilku tygodni grają fenomenalną koszykówkę. Znajdują się na ósmym miejscu w konferencji zachodniej i wygrali już osiem spotkań z rzędu na własnym parkiecie. Tym razem jednak przyjdzie im się zmierzyć z rywalem na wyjeździe. Gościć ich będą Cleveland Cavaliers, którzy znów mają w swoim zespole gracza  All-Star. Rozgrywający Kyrie Irving został przez trenerów wybrany jako gracz rezerwowy tegorocznego Meczu Gwiazd.

Faworytem spotkania są Denver Nuggets, bowiem to ekipa z Kolorado będzie w tym sezonie walczyła o jak najlepsze miejsce w najlepszej ósemce zachodu, aby mieć przewagę parkietu w fazie  rozgrywek posezonowych. Cleveland Cavaliers nadal szukają swojej drogi do playoffów i nic nie wskazuje na to, jakoby w tym sezonie miałoby im się udać. Aktualnie z bilansem 16-34 zajmują 12 miejsce w tabeli, wyprzedzając Washington Wizards i goniąc Toronto Raptors.

Bryłki zdobywają średnio 105 punktu na mecz i mają jedną z najlepszych ofensyw w NBA. Cavaliers również ostatnio lepiej radzili sobie w ataku, zwłaszcza po wymianie z Memphis Grizzlies, w której zyskali dobrego strzelca z półdystansu – Marresse’a Speightsa. Przeciwko Kawalerzystom, Nuggets będą próbowali wygrać czwarty mecz z rzędu, bowiem w ostatnich trzech starciach byli lepsi. Ekipa z Denver z ostatnich 16 spotkań, wygrała aż 14.

Bryłki nie grały tak dobrze od sezonu 2004/2005. W ostatnim meczu kompletnie roznieśli Chicago Bulls na swoim parkiecie, wygrywając 128:96. Podczas trwającej serii zwycięstw średnio notują 115 punktów i rzucają 50 FG%, co jest niesamowitym osiągnięciem. Defensywa Cavaliers kuleje od początku sezonu, zatem ekipa z Ohio potrzebuje naprawdę dobrego meczu, aby zatrzymać tak grających Nuggets na własnym parkiecie.

Bardzo ciekawe przy tej okazji będzie starcie pomiędzy dwoma rozgrywającymi – Kyrie Irvingem i Ty’em Lawsonem. Obaj są liderami swoich drużyn i często to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za całą drużynę. Jedynka Cavaliers już za tydzień zagra podczas Meczu Gwiazd. Ta sztuka nie udała się Lawsonowi, ale rozgrywający Bryłek ma jeszcze wiele miejsca na rozwój. Poza tym ma w zespole zawodników, na których może polegać, Irving z kolei czasami musi wiele rzeczy robić sam.

Mecz Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę o 1:30

Nasz typ: Denver Nuggets, 1,40. Kurs na Cavaliers wynosi 3,00.

O 2:30 rozpocznie się także spotkanie Dallas Mavericks przeciwko Golden State Warriors. Obie ekipy potrzebują zwycięstw. Wojownicy walczą o jak najlepsze miejsce w fazie rozgrywek posezonowych, dlatego seria trzech porażek z rzędu nie jest dla nich najszczęśliwszą, szczególnie na tym etapie sezonu. Mavericks natomiast szukają drogi, aby zagrać w tym roku w playoffach.

Zespoły te grały między sobą 31 stycznia. Wówczas Wojownicy bez Stephena Curry’ego, który miał problemy z kostką, poradzili sobie z Mavs bez większych problemów. W ostatnim meczu Warriors, Grizzlies mimo ostatnich problemów zdołali ich pokonać. Wynikało to jednak z bardzo słabej pierwszej połowy, bowiem w drugiej ekipa z Oakland zaprezentowała się znacznie lepiej, zatrzymując rywala na 36 punktach w 24 minuty.

Z bilansem 30-20 Wojownicy są na piątym miejscu w konferencji zachodniej i wszystko wskazuje na to, że będą walczyć o przewagę parkietu w playoffach. Ekipa z Dallas jest znacznie niżej, bo na miejscu 11 z 21 wygranymi i 28 porażkami.

Ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy Dirkem Nowitzkim i Davidem Lee. Niemiec występował w Meczu Gwiazd przez wiele poprzednich lat. W tym roku trenerzy go pominęli. W tym gronie znalazł się jednak skrzydłowy Warriors.

Nasz typ: Dallas Mavericks, 1,43. Kurs na Warriors wynosi 2,88.