NBA: Wielki pojedynek na zachodzie


Los Angeles Clippers i Memphis Grizzlies zmierzą się kolejnej nocy i będzie to prawdopodobnie jedno z najciekawszych starć w tym tygodniu. Zespół z Miasta Aniołów wygrał swoje cztery poprzednie mecze i jest w całkiem dobrej formie, z kolei Grizzlies w meczu z Houston Rockets pokazali, jak dobrą obroną można wygrać mecz koszykówki. Fanów czeka niesamowity spektakl.

Warto także zwrócić uwagę, że obie ekipy biją się o trzecie miejsce w silniejszej zachodniej konferencji. Los Angeles Clippers na początku sezonu wypracowali przewagę, ale potem zaczął się dla nich trudniejszy okres i Niedźwiedzie z Memphis włączyły się do rywalizacja, która nadal trwa. Prawdopodobnie jej koniec zobaczymy dopiero w przyszłym tygodniu, gdy zespoły rozegrają ostatnie mecze.

To będzie dla tych drużyn kluczowy pojedynek w kwestii przymierzania się do play-offów. Zwłaszcza, że jeżeli rozgrywki zasadnicze zakończyłyby się w tym momencie, to obie ekipy spotkają się już w pierwszej rundzie. Zatem starcie to będzie nie tylko kluczowe w walce o ewentualną przewagę parkietu, ale także wykaże który zespół będzie faworytem i dlaczego.

Jednak do ich starcia może także nie dojść, bowiem na trzecim miejscu znajdują się aktualnie Denver Nuggets i jeżeli stracą swoją pozycję na rzecz Clippers, to w pierwszej rundzie Grizzlies spotkają się z Nuggets. Jest także możliwość, że to Bryłki zagrają z ekipą z Los Angeles. Jak widać – wiele scenariuszów i wiele niewiadomych, które rozwiązać musi ostatni tydzień sezonu regularnego.

Grizzlies na własnym parkiecie radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Do tej pory osiągnęli bilans 31-8. Z kolei Clippers na wyjazdach wygrywali 22 razy, co nie jest najgorszym osiągnięciem. Pojedynek będzie interesujący także ze względu na to, że bardzo dobra ofensywna stanie naprzeciw bardzo dobrej defensywie.

- Wszyscy w zespole bardzo dobrze rozumieją swoje zadanie i swoje potrzeby – mówi rezerwowy Grizzlies, Tony Allen. To prawda, ekipa z Memphis działa jak sprawny kolektyw po obu stronach parkietu. W zespole z Miasta Aniołów bywało w tym sezonie różnie. Czasami gracze nie do końca zgadzali się z tym, co ma do powiedzenia trenera, czasami trener nie słuchał graczy. Głównie przez brak chemii – nie stawia się Clippers w roli faworyta na zachodzie.

Grizzlies i Nuggets są traktowani jako dwa czarne konie, których sukces nie jest wykluczony, ale z pewnością byłby niespodzianką. Jednak zespół z Miasta Aniołów wygrał cztery mecze z rzędu i w ostatnim czasie daje krytykom jasny sygnał – mylicie się myśląc, że nie damy sobie rady. Spotkanie z Niedźwiedziami na ich terenie będzie dla Clippers solidnym sprawdzianem.

Mecz Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę o 2:00

Nasz typ: Memphis Grizzlies, 1,50. Kurs na Clippers wynosi 2,63.