Niedzielny wieczór z NBA


Już o 18:00 Phoenix Suns z Marcinem Gortatem zmierzą się w Nowym Jorku z Knicks. To wyjątkowa okazja do obejrzenia NBA bez zarywania nocy. Transmisję tego spotkania przeprowadzi Canal+ Weekend.

Mecze rozgrywane w hali Madison Square Garden mają swój wyjątkowy klimat od dawna. To tutaj Michael Jordan, potem Kobe Bryant, a następnie LeBron James zaliczali jedne ze swoich najlepszych występów w karierze.

Phoenix Suns stają przed trudnym zadaniem. Mają bilans 7-10 i zajmują dopiero 12. miejsce na Zachodzie. W zupełnie innej sytuacji są Knicks. Długo byli jedyną niepokonaną ekipą w NBA, a teraz z bilansem 11-4 zajmują 2. miejsce w konferencji Wschodniej. Nowojorczycy nie przegrali też jeszcze we własnej hali w tym sezonie (bilans 6-0). To najlepszy początek rozgrywek w wykonaniu Knicks od sezonu 1992/93, kiedy wygrali dziewięć pierwszych meczów w Madison Square Garden.

W zespole Knicks z powodu kontuzji nie wystąpi były gwiazdor Suns Amar'e Stoudemire. Od kiedy przeszedł do Knicks, to Słońca wygrały dwa z trzech pojedynków z jego nową drużyną. Problem jednak w tym, że w tym sezonie ekipa z Phoenix nie jest już tą prowadzoną przez Steve'a Nasha i Granta Hilla. W szeregach nowojorczyków zabraknie też rozgrywającego Jasona Kidda.

Nie są to jednak powody, dla których Suns mogą uważać, że będzie im łatwiej wygrać w Nowym Jorku. Przegrali siedem z ostatnich dziewięciu meczów często ze słabszymi rywalami, w tym w Toronto z Raptors i w Detroit z Pistons- Musimy zmienić nasze nastawienie do gry, musimy wszystko zmienić. Jesteśmy drużyną, której nic nie wychodzi. Musimy zacząć myśleć jak zwycięzcy. Musimy mocniej wierzyć w siebie i to, że jesteśmy w stanie wygrywać - uważa Luis Scola.

Niestety dla Phoenix statystyka obrony pokazuje, że są jedną z najsłabszych ekip w defensywie. Pozwalają rywalom zdobywać średnio w każdym meczu 102,5 punktu. Na razie do udanych nie może zaliczyć tego sezonu także Marcin Gortat. Średnio rzuca 11,4 punktu i ma 8,2 zbiórki. W zeszłym sezonie osiągnięcia były znacznie lepsze - 15,4 i 10.

Początek spotkania New York Knicks - Phoenix Suns w niedzielę 2 grudnia o 18:00. Transmisja w Canal+ Weekend.

Nasz typ: New York Knicks 1,14. Kurs na Suns wynosi aż 5,95.

W niedzielę w NBA tylko dwa spotkania. Drugi to pojedynek Los Angeles Lakers - Orlando Magic. Dawna drużyna Dwighta Howarda przyjeżdża do Kalifornii. Wygrać jej będzie jednak bardzo trudno. Jeziorowcy grali ostatnio znakomicie i pewnie pokonali Denver Nuggets. Czy to był jednak przypadek? Czy może Lakers powoli zaczynają łapać wiatr w żagle?