La Liga: Getafe vs. Athletic Bilbao


Ciekawe spotkanie na zamknięcie 10. kolejki La Ligi przed nami. Mianowicie dojdzie do spotkania Getafe z ekipą Athleticu Bilbao. Oba zespoły grają bardzo dobrze w obecnych rozgrywkach i pchają się na czołowe miejsca w lidze. Spodziewamy się spotkania walki o cenne punkty.

Getafe w tym sezonie gra naprawdę bardzo przyzwoicie. Zajmują piąte miejsce w tabeli i stosunkowo niewiele tracą do czołówki. Ponadto ostatnio są w znakomitej kondycji. Wygrali bowiem aż cztery mecze z rzędu i zapewne nie mają zamiaru na tym przestawać. Dzisiaj jednak spotkają się z godnym przeciwnikiem i o punkty nie będzie łatwo. W dzisiejszym meczu, w szeregach gospodarzy zabraknie jednej postaci. Będzie to defensor, Alvaro Arroyo (5/1).

Athletic Bilbao spisuje się równie solidnie. Mają tyle samo punktów co ich dzisiejszy przeciwnik, a zarazem podobne aspiracje - europejskie puchary. Forma nie jest zła w zespole Bilbao. W ostatnim swoim starciu, wygrali z rewelacją ligi, Villarealem 2:0. Wcześniej było w kratkę, choć wciąż trzymają wysoki poziom. Mankamentem gości, są mecze na wyjeździe i tym samym dzisiaj nie będą faworytami.

Mankamentem w zespole Basków, będą absencje kadrowe. Kontuzje bowiem wyelinowały aż trzech zawodników. Mianowicie: Kike Sola (1/0 napad)Ibaia (6/2 napad) oraz Muniaina (9/1 pomoc). Brak, szczególnie tych, dwóch ostatnich będzie na pewno miał wpływ na grę Bilbao. Muniain to playmaker zespołu i to on często kreuje grę. Zatem niełatwe zadanie przed przyjezdnymi.

Poprzednie rozgrywki to dominacja Getafe nad Athleticiem. Oba mecze wygrali. W Madrycie natomiast padł skromny wynik, 1:0. Dzisiaj może być bardzo podobnie. Gospodarze są w niezwykłej dyspozycji, a i absencje w zespole gości są bardzo poważne. Sądzimy zatem, iż to gospodarze wyjdą zwycięsko z tego starcia.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Getafe wygra, 2.60 Unibet