La Liga: Rayo Vallecano vs. UD Levante


Dość wyjątkowo kolejna kolejka La Ligi rozpocznie się w czwartek. Jest to spowodowane świętami Bożego Narodzenia. Przed nami batalia pomiędzy Rayo VallecanoUD Levante. Oba zespoły nie różnią się dużą liczbą punktów. Są niedaleko siebie i stąd też spodziewamy się wyrównanego meczu. Który zespół ma większy potencjał by zwyciężyć w tej rywalizacji?

Zespół gospodarzy gra dość nieprzeciętny futbol. Nikt niespodziewał się dobrych wyników, które osiągają. Zajmują wysokie dziesiąte miejsce i tracą 5 punktów do zespołów walczących o puchary. Możliwe, że z czasem nie wytrzymają fizycznie, ale póki co wiedzie im się dobrze i nie można ich lekceważyć. Ostatnia dyspozycja Rayo jest mieszanką bardzo dobrych występów z fatalnymi. Zremisowali z Las Palmas w Copa del Rey, lecz w rewanżu powinni sobie spokojnie poradzić. Poza tym polegli w starciach z Osasuną i Saragossą co nie wpłynęło dobrze na morale zespołu. Potrafili też zwyciężać. Pokonali Majorkę, a w poprzedniej kolejce dokonali sporej niespodzianki - wygrali z Valencią na Mestalla! To spotkanie ewidentnie nam ukazuje, że ten zespół potrafi pokonać każdą ekipę.

W Rayo nie ma poważniejszych zmartwień kadrowych. Absencje, które aktualnie nękają gospodarzy są już od dłuższego czasu. Nie grają bowiem Rodri (4/0 defensywa) oraz Jose Carlos (13/1 pomoc). Ten drugi okazał się poważnym brakiem w starciach w których polegli. Teraz trener Jemez odpowiednio poukładał swoją drużynę.

UD Levante w tym sezonie, ponownie jak i w ubiegłym będzie walczyć o puchary europejskie. Zespół przyjezdnych zajmuje bardzo dobre szóste miejsce i tracą niewiele do trzeciej lokaty - jedynie 6 oczek! Zespół z Valencii ma ogromny potencjał i wielu pojedynkach ukazują go w bardzo dobry sposób, potrafią jednak zagrać kompletną klapę, niemniej każdy musi uważać na Levante. Ostatnia forma gości jest minimalnie lepsza niż Rayo. Podział punktów ugrali z Celtą Vigo i Hannoverem w LE - Levante awansowało dalej. Przegrali jedynie z Saragossą. Zwycięstwa natomiast odnieśli przeciwko Majorce i... Saragossie - pierwszy mecz rozgrywany był w pucharze.

Kadrowo goście nie wyglądają źle. W kadrze brakuje jedynie trzech kopaczy, dwóch z nich można jeszcze nazwać ważniejszymi: Pedro Rios (8/1 pomoc) oraz Pedro Lopez (8/0 obrona). Kolejnym brakiem jest Dariusz Dudka, który rozegrał tylko jeden mecz i widać, że trener nie bierze naszego rodaka pod uwagę.

Rayo po raz drugi z rzędu podejmie zespół z Valencii w ciągu tygodnia. Tym razem jest to teoretycznie ta gorsza drużyna. Niemniej zespół gospodarzy nie może wygrać tego meczu w szatni. Na boisku będzie niesamowicie ciężko. Warto dodać, że walka obu zespołów w ostatnich sezonach była bardzo wyrównana. W tym spotkaniu polecamy jeden typ - obie strzelą, gdyż spodziewamy się ciekawej i otwartej batalii.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Obie strzelą, 1.80 Unibet