Orlen Liga: Aluprof vs Budowlani


BKS Aluprof Bielsko-Biała przeorganizował się po poprzednim sezonie. Zmienił się trener (jest nim teraz Mirosław Zawieracz, który przez większą część poprzedniego sezonu trenował PTPS Piła), a także większa część składu. Z zespołu odeszła Ewelina Sieczka do Impelu Wrocław, Joanna Wołosz do Yamamay Busto Arsizio, Agata Sawicka do Chemika Police. Karierę zakończyła Milada Bergrova, na urlop macierzyński poszła Gabriela Wojtowicz, a Elisa Cella poszukuje klubu.

Do zespołu doszły Dorota Wilk, Natalia Strózik, Laura Tomsia, Aleksandra Trojan, Małgorzata Wilk, a także zagraniczne zawodniczki: Danijela Nikić oraz Heike Beier. Z urlopu powróciła Karolina Ciaszkiewicz. W zespole pozostały m.in. Helena Horka, Mariola Wojtowicz, Koleta Łyszkiewicz czy Marta Szymańska. Na papierze drużyna wygląda nieco słabiej niż w poprzednim sezonie, ale nie jest powiedziane, że nie włączy się do gry o najwyższe trofea, szczególnie, że trener Zawieracz ma duże ambicje.

BeefMaster Budowlani Łódź po dwóch latach przerwy zyskał nowego tytularnego sponsora (wcześniej była nim Organika). Skład również został mocno pozmieniany, ze stanowiska trenera ustąpił Maciej Kosmol, który miał być drugim trenerem kadry, ale ostatecznie trenuje Legionovię. Można mieć żal do Kosmola, ale w jego miejsce pozyskano Adama Grabowskiego, twórcę sukcesu Atomu Trefl Sopot. Z zespołem pożegnały się Courtney Thompson i Paola Ampudia (obie szukają klubu), a także Marta Wójcik, która pozostanie w kraju oraz Magdalena Piątek i Dominika Golec, które zasilą szeregi Muszynianki.

Do Łodzi dołączyły Ewa Cabajewska, z AZS-u Białystok, Martyna Grajber, zdolna 18-latka. Oprócz tego dwie zawodniczki z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza - Natalia Nuszel i Magdalena Śliwa (zostanie kapitanem). Po roku przerwy powróci Anita Kwiatkowska, a wraz z nią z Sopotu przybyła Noris Cabrera. Dołączy także wysoka Tabi Love z Kanady oraz Ukrainka Olha Tracz (grała w Olympiakosie Pireus).

Faworytkami meczu zdają się być bielszczanki @1.50, ale jest to pierwsze spotkanie i na boisku może wydarzyć się wszystko!

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!