Bundesliga: Borussia Dortmund vs. Fortuna Dusseldorf


     Czternasta kolejka Bundesligi wyjątkowo w środku tygodnia - już po raz drugi w sezonie! Ekipa mistrzów Niemiec, Borussi Dortmund podejmie na własnej murawie, drużynę Fortuny Dusseldorf. Czy gospodarze podtrzymają rewelacyjną serię i wygrają po raz piąty z rzędu? A może to Fortuna zaskoczy czymś mistrzów i sprawi dzisiaj niespodziankę?

     Borussia Dortmund to ekipa, która odbudowała swoją formę i włączyli się do walki o tytuł. Aktualnie zajmują drugie miejsce ze stratą aż 9 punktów do Bayernu. To spora strata, jednak zawsze jest szansa na niepowodzenie rywala, trzeba tylko zwyciężać swoje mecze. Borussia jest niepokonana od dłuższego czasu. Ostatnie pięć spotkań to aż 4 wygrane i remis. Zremisowali w spotkaniu z Realem Madryt po świetnej batalii i byli o krok od wygranej! Ostatnie 4 mecze to 4 wygrane. Pokonali: Augsburg, Furth, Ajax, a także Mainz. W każdym z tych spotkań po dwa gole strzelał Robert Lewandowski co jest genialną wieścią. Mogłyby się jednak skończyć spekulacje na jego temat - odejdzie czy też nie? Gospodarze dzisiaj zagrają bez jednego, mniej istotnego gracza. Klopp ma ogromnie silną kadrę dzisiaj i powinni podołać z Fortuną.

     Fortuna Dusseldorf to zespół, który sprawił sporo niespodzianek na początku sezonu. Teraz już jednak wszystko wróciło do "normy". Są na czternastym miejscu, a formą nie rozpieszczają swoich fanów. Ostatnie 5 pojedynków to 2 porażki, remis i 2 wygrane. Zwyciężyli z Borussią M'Gladbach w pucharze po dogrywce. Dwa przegrane mecze ponieśli z Bayerem i Werderem. Remis natomiast z przeciętnym Hoffenheimem. Ostatnio jednak udało im się w końcu wygrać w lidze z HSV. U gości jednak dzisiaj będzie spora liczba braków. Nie zagrają bowiem: Schachin (10/4 napad)Fink (9/1 pomoc)Malezas (7/0 defensor) oraz Soares (0/0). Widać są to spore braki i będzie im bardzo ciężko. Siłą ofensywną będzie praktycznie Kruse, który ostatnio wykazuje wzrost formy. Ale czy to wystarczy?

     Borussia jest zdecydowanie silniejszym zespołem. W dodatku mają pełną kadrę do dyspozycji, Fortuna wręcz przeciwnie. Dzisiaj nic innego nie może się wydarzyć, tylko wygrana gospodarzy. Poza tym warto też zwrócić uwagę na Lewego, z taką formą powinien ponownie trafić. Dlatego też polecam dwa typy: gol Lewandowskiego oraz wygraną gospodarzy po handicapie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lewandowski gol, 1.60 Unibet oraz Borussia (-1 EH), 1.42 Unibet