Bundesliga: Borussia Dortmund vs. Hoffenheim


Ostatnia kolejka w Bundeslidze przed nami. Sporo już wyjaśnione, choć walka o puchary i o utrzymanie trwa. Niemniej walka też toczy się o koronę króla strzelców. Borussia Dortmund jest właśnie tym zespołem, który może wywalczyć koronę. Hoffenheim natomiast musi zwyciężyć by powalczyć o utrzymanie. Który z zespołów wykaże się większą determinacją?

Borussia Dortmund z vice mistrzostwem kraju. Niestety bez triumfu w pucharze Niemiec, ale z szansami na inne prestiżowe trofeum - puchar Ligi Mistrzów. Za tydzień odbędzie się wielki finał. Niemniej przed nimi ostatni mecz w lidze z Hoffenheimem. Gospodarze na pewno już na spokojnie podchodzą do ostatnich kolejek. Ostatnio zremisowali 3:3 z Wolfsburgiem po bardzo zaciętej końcówce. Dzisiejszy bój na pewno będzie dla nich sprawdzianem przed finałem i nie powinni podejść do niego z obojętnością.

Najważniejszą kwestią dzisiejszego spotkania będzie korona króla strzelców. Robert Lewandowski stracił pierwsze miejsce na rzecz Kiesslinga, który ma jedną bramkę więcej. Polak dzisiaj wyjdzie w podstawowej jedenastce i wszyscy liczą, iż nastrzela kilka goli i zapewni sobie upragniony tytuł najlepszego strzelca Bundesligi.

Goście z Hoffenheim natomiast nie mieli udanego sezonu. Są na 17. miejscu w tabeli i mają marne szanse na utrzymanie. Dzisiaj muszą wygrać z Borussią, a ponadto Augsburg musi przegrać z najgorszą ekipą ligi, Furthem. Ten scenariusz jest niezwykle mało prawdopodobny. Ponadto ostatnia forma Farmerów nie wygląda optymistycznie. Remis z Werderem i sromotna porażka z Hamburgiem na własnej murawie - 1:4. Motywacja jest, ale morale nie są na wysokim poziomie i to będzie kłopotem dla gości.

Wiele wskazuje na to, iż dzisiejszy mecz obejdzie się bez niespodzianki. Pierwszy mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Borussi, 3:1. Wtedy raz trafił Lewandowski. Dzisiaj również powinien to zrobić, szczególnie, iż jego rywal z Leverkusen ma dzisiaj ciężki mecz. Stąd też sądzimy, iż Borussia wygra, ale typujemy trafienie Lewego, który na pewno musi udowodnić, iż był najlepszym snajperem w tym sezonie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lewandowski gol, 1.60 Unibet