Bundesliga: Borussia Dortmund vs. Norymberga


Dzisiaj rozpocznie się dziewiętnasta kolejka Bundesligi. Na otwarcie kolejki mamy pojedynek polskiej Borussii Dortmund z ekipą Norymbergi. Obie drużyny mają zupełnie przeciwne cele. Gospodarze chcą powalczyć o co najmniej vice mistrzostwo, natomiast przyjezdni muszą walczyć o utrzymanie. Czy Norymberga dzisiaj powalczy o punkty?

Gospodarze tej batalii świetnie weszli w nowy rok. Zajmują trzecie miejsce i wydaje się, że niebawem dogonią Bayer Leverkusen i wskoczą na drugie miejsce. Niestety do lidera z Bawarii tracą już zbyt wiele. Forma zespołu mistrza Niemiec jest fantastyczna. Są niepokonani w ostatnim czasie. W poprzedniej kolejce zmiażdżyli Werder w Bremie 5:0! Widać, że potencjał jest ogromny w zespole gospodarzy. Lewnadowski również ma chrapkę na zwycięstwo w klasyfikacji strzelców. Dzisiaj również powinien wpisać się na listę, bo także jest w formie.

Borussia dzisiaj zagra bez Suboticia, który wraca powoli po kontuzji. Natomiast po powrocie powinniśmy dzisiaj ujrzeć Sahina, który chyba najbardziej pasuje do tego kolektywu. W Realu czy Liverpoolu się nie sprawdził, tutaj wciąż jest pamiętany i lubiany. Dobrze mu się gra dzięki temu. Ogółem zespół gra bardzo dobrze i dzisiaj powinni obie ponownie poradzić z rywalem.

Przyjezdni nie mają udanego sezonu. Obrona przed spadkiem to spore zaskoczenie na minus. Mieli ukończyć sezon w środku tabeli, a tak zajmują dopiero piętnaste miejsce. Ogromnym jednak plusem jest to, że mają przewagę aż ośmiu oczek nad Hoffenheimem. Muszą jednak uważać, ponieważ okienko transferowe przyniosło rywalom sporo wzmocnień. Po nowym roku goście radzili sobie nieźle w spotkaniach towarzyskicj, a w meczu z Hamburgiem bramkowo zremisowali. Wtedy też rozegrali całkiem przyzwoity mecz, choć to nie powinno mieć większego znaczenia w dzisiejszym pojedynku.

W zespole doszło do kilku zmian. Odszedł Hecking, który jednak trzymał mocniej w ryzach ten zespół, nowy trener - Wiesinger - ma jeszcze problem z dojściem do tej ekipy. To może też mieć dzisiaj spory wpływ na dyspozycję Norymbergi

W pierwszym meczu w tym sezonie padł remis 1:1 co było dość nieoczekiwanym wynikiem. Dzisiaj powinno być już jednak wszystko w normie i wygrana Borussii wygląda najlepiej w tym meczu. Warto dodać, iż moc z jaką gra zespół gospodarzy ukazuje, że dzisiaj powinno się skończyć sporym zwycięstwem Dortmundu. Naszym typem jest wygrana gospodarzy z handicapem.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Borussia (H0-1), 1.56 Unibet