Bundesliga: Borussia Dortmund vs. Schalke 04


Kilka spotkań w ramach Bundesligi przed nami. Najciekawiej zapowiada się jednak spotkanie w ramach derbów Zagłębia Ruhry. Zmierzą się bowiem ekipy Borussii Dortmund oraz Schalke 04. Obie drużyny rywalizują ze sobą o vice mistrzostwo Niemiec. Najwyższe miejsce w Bundeslidze jest zarezerwowane dla dominatorów z Bawarii.

Borussia Dortmund (@ 1.45) to w tym sezonie tło drużyny sprzed sezonu. Mimo, że zajmują drugie miejsce w tabeli, to ich strata do Bayernu to aż 23 punkty! Jest to przepaść. Niemniej rywalizują o vice mistrzostwo. A ich największym rywalem jest zespół z Schalke. Między zespołami jest zaledwie jeden punkt przewagi. Dla Jurgena Kloppa i jego podopiecznych będzie to zatem mecz wysokiej wagi. Triumf najprawdopodobniej przesądzi o tym, która z drużyn będzie na drugim miejscu podium w tym sezonie.

Zespół Borussii Dortmund jest jednak nękany absencjami. Wciąż nie ma Suboticia, ponadto Schmelzer również nie będzie dostępny. Zatem obrona będzie zestawiona w dość eksperymentalny sposób. Na murawie nie zobaczymy też Ilkaya Gundogana, który również od dłuższego czasu jest kontuzjowany. Szczęśliwie dla Jurgena Kloppa, Marco Reus jest dostępny. Mimo, iż Niemiec doznał urazu, był on mniej poważny niż się spodziewano. Robert Lewandowski również zagra i to on ma poprowadzić gospodarzy do triumfu.

Schalke 04 (@ 6.80) gra w tym sezonie bardzo solidnie i trzecie miejsce jest dla nich satysfakcjonujące. Mają jednak spore szanse i na drugie miejsce, zatem na pewno nie spoczną na laurach. Goście wygrali trzy mecze z rzędu w Bundeslidze. W świetnej dyspozycji jest Huntelaar, który jest wręcz niebywały w szeregach Schalke. Ostatni trzy, ligowe batalie to aż sześć bramek. Dzisiaj również będzie najgroźniejszym z zawodników drużyny przyjezdnej. Wiele też będzie zależało od dyspozycji Draxlera i niebywałego Farfana.

Derby Zagłębia Ruhry to zawsze sporo emocji. Drużyny biją się nie tylko o trzy punkty, ale i o prestiż w regionie. Ostatnie cztery spotkania dają bilans 2:2. Zatem jak widać, żadna z drużyn nie próżnuje. I dzisiaj spodziewamy się ciekawego widowiska. Walka o pozycję trwa, zatem wszystko się może zdarzyć. My jednak sądzimy, iż padnie tutaj sporo bramek, tak jak w ostatnich meczach.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN! 

Typ: Powyżej 2.5 gola @ 1.45 Unibet