Bundesliga: Borussia Dortmund vs. Werder Brema


Rusza trzecia kolejka spotkań w Bundeslidze. Na pierwszy ogień idzie bardzo ciekawy pojedynek. Borussia Dortmund podejmie bowiem, Werder Bremę. Gospodarze mimo, że z kompletem to grają dość niemrawo. Weder natomiast gra dobrze. Zupełnie przeciwnie niż w poprzednim sezonie. Kto zatem wygra w dzisiejszym boju?

Borussia Dortmund swoje dwa pierwsze mecze wygrała. Pierwszym sprawdzianem był pojedynek wyjazdowy przeciwko Augsburgowi. Wygrali tam 4:0, aczkolwiek dopiero w drugiej połowie zagrali na swoim optymalnym poziomie, który wszyscy znamy. Druga kolejka to natomiast niesamowite błądzenie i szukanie złotego środka przeciwko beniaminkowi, Eintrachtowi Braunschweig. Co prawda Borussia wygrała 2:1, ale było bardzo blisko sensacji. Zespół prowadzony przez Jurgena Kloppa podszedł dość lekceważąco, a i rywale zaskoczyli ambicją. To nieco zmieszało vice mistrzów Niemiec. W dzisiejszej konfrontacji nie mogą sobie pozwolić na taką nonszalancję.

Gospodarze zagrają dzisiaj niezwykle silną kadrą. Trener zespołu z Dortmundu zapowiedział jednak kilka roszad. Od początku powinniśmy zobaczyć Jakuba Błaszczykowskiego, który zagra dopiero pierwszy mecz od pierwszego gwizdka. Na ławce usiądzie natomiast rewelacja ligi, Aubameyang. Dość ciekawa wymiana, ale trener Klopp zapewne wie co robi. W kadrze wciąż brakuje kurującego się Łukasza Piszczka.

Werder Brema od kilku sezonów boryka się z szukaniem formy. Kończą rozgrywki ligowe na dość odległych miejscach. Ten sezon ma być jednak odmianą. I pierwsze kolejki ukazują nam różnicę w grze Bremeńczyków. Dwa pierwsze spotkania wygrali - 1:0 z Augsburgiem oraz 1:0 przeciwko Eintrachtowi Braunschweig, zatem przeciwko tym samym rywalom co Borussia. Werder jednak zagrał bardzo dobry, defensywny futbol w obu meczach. Niegdyś to jedna z najczęściej tracących bramkę drużyn. Teraz widać zmianę. Dzisiaj jednak mogą stracić pierwszego gola. Rywal znacznie trudniejszy od poprzednich.

Oba kluby dzieli różnica poziomów. Niemniej Borussia jeszcze nie wdrożyła się w ten sezon jak należy. Werder natomiast widać, że obrał już swój styl i na pewno będą dążyć do zdobycia kolejnych punktów. Niemniej tutaj będzie to inne, znacznie cięższe zadanie. Patrząc jednak na wahania w zespole gospodarzy, wybraliśmy dla Was ciekawą naszym zdaniem opcję. Obie drużyny zdobędą gola to nasz typ na ten bój.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 1/73 Unibet