Bundesliga: Eintracht Braunschweig vs. Borussia Dortmund


Początek 19. kolejki Bundesligi przed nami. Beniaminek, Eintracht Braunschweig podejmie na własnej murawie Borussię Dortmund. Goście będą zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Niemniej patrząc na gorszą dyspozycję vice mistrzów Niemiec, może być to ciekawy mecz.

Eintracht Braunschweig (@ 9.50) w tym sezonie ma oczywiście jeden cel - utrzymanie się w elicie. Niemniej jako beniaminek nie jest to łatwe zadanie. Obecnie zajmują ostatnie miejsce z zaledwie dwunastoma punktami na koncie. Gospodarze są jednak w lepszej formie w ostatnim czasie. Poza bardzo dobrymi spotkaniami towarzyskimi, zremisowali z Werderem w poprzedniej kolejce. Dzisiaj zatem będą ponownie szukać szansy na wywalczenie choćby oczka.

Borussia Dortmund (@ 1.27) jest w lekkim kryzysie. W lidze nie odnotowali bowiem zwycięstwa od pięciu spotkań. To niepokojąca sytuacja dla Jurgena Kloppa, jak i jego podopiecznych. Ostatnio dwukrotnie prowadzili z Augsburgiem, by ostatecznie zremisować 2:2. Widać, iż brakuje koncentracji w zespole z Iduna Park. Vice mistrzowie Niemiec będą jednak szukać dzisiaj triumfu z beniaminkiem.

Ciągle problematyczne są liczne kontuzje w szeregach gości. Ostatnio, bardzo poważnego urazu doznał Kuba Błaszczykowski, który nie zagra do końca sezonu. W defensywie brakuje Suboticia jak i Hummelsa. Inny z Polaków, Łukasz Piszczek doszedł do siebie, ale brakuje jeszcze lepszej formy defensora reprezentacji Polski. Tym samym i dzisiaj nie będzie łatwo trenerowi gości dopasować odpowiednio zespół.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się minimalnym zwycięstwem Borussii - 2:1. Wynik był zaskakujący, a przecież vice mistrzowie Niemiec zagrali mocniejszą kadrą niż dzisiaj. Eintracht również złapał wiatr w żagle. Stąd typujemy, iż oba zespoły strzelą barmki w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ:  BTS @ 1.94 Unibet