Bundesliga: Hoffenheim vs. 1. FC Kaiserslautern


Dzisiaj rozpoczyna się walka o to by grać w Bundeslidze w kolejnym sezonie. Hoffenheim rzutem na taśmę gra w barażach. Natomiast 1. FC Kaiserslautern to ekipa, która bez zbędnych kłopotów zajęła trzecie miejsce w 2. Bundeslidze. Która z drużyn zbuduje odpowiednią przewagę przed rewanżem?

Hoffenheim było skazane na spadek. Ostatecznie jednak zajęli upragnione 16. miejsce w tabeli. Odbyło się to w dramatycznych okolicznościach. Zespół liczył na porażkę Fortuny Dusseldorf i tak też się stało, ale sami musieli wygrać z Borussią Dortmund. Przegrywali z byłym już mistrzem Niemiec do 77'. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny, który wykonał Salihović. Ten sam zawodnik po raz drugi wykonał jedenastkę parę minut później. Zatem dwa karne dały upragnione zwycięstwo Farmerom. W 93' jednak Schmelzer trafił na 2:2, jednak sędzia uznał, iż czynny udział brał Lewandowski w całej akcji i nie uznał gola. Stąd też dramatyczny przebieg spotkania.

Przed dzisiejszym spotkaniem morale gospodarzy są zatem wysokie. Pokonali wielką Borussię. Niemniej teraz dużo cięższe zadanie przed nimi. W dzisiejszym spotkaniu nie mają jednak kłopotów kadrowych. Nawet Beck, który dostał powołanie do kadry Niemiec nie poleciał, choć to na pewno miała być szansa dla tego obrońcy.

1. FC Kaiserslautern pragnie powrócić do Bundesligi. To zespół, który od kilku sezonów ciągle gra na krawędzi - spadek, powrót i tak w kółko. Teraz jednak odstawali od czołowej dwójki, ale i spokojnie mogli zająć trzecie miejsce w lidze. Niemniej forma nie jest stabilna. Ostatnie cztery mecze to 2 zwycięstwa i 2 porażki. Wygrali z beznadziejnym Regensburgiem i w ważnym meczu z FSV Frankfurt. Poza tym ulegli Cottbusowi i w ostatniej kolejce grając mieszanym składem z St. Pauli. Goście do dzisiejszego spotkania również podejdą bez poważniejszych absencji.

Hoffenheim w ostatnich latach, gdy grali przeciwko dzisiejszemu rywalowi spisywało się lepiej. Niemniej dzisiaj to nie będzie miało znaczenia. Jest to najważniejszy pojedynek dla obu zespołów i będzie to wyrównane widowisko. Jeśli jednak gospodarze pragną się utrzymać, a na pewno tak jest to muszą dzisiaj wygrać. Typujemy zatem wygraną gospodarzy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Hoffenheim wygra, 1.90 Unibet