Bundesliga: Pierwsza część sezonu za nami


Poza nami półmetek rozgrywek w Bundeslidze. Zdecydowaną dominację ukazuje zespół Bayernu Monachium, który po raz kolejny dąży do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Ich przewaga to siedem punktów nad drugą drużyną i do tego mają zaległe spotkanie, które odbędzie się już w 2014 roku.

Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę ma 44 punkty na koncie. Zwyciężyli w aż czternastu meczach i jedynie dwukrotnie zremisowali. Widać, że były szkoleniowiec Barcelony potrafił stowrzyć równie, świetny kolektyw co jego poprzednik, Heynckes. W dodatku szykuje on kolejne znakomite transfery, mimo iż już ma rewelacyjny zespół. W tym i Riberyego, który będzie walczył o złotą piłkę.

Na kolejnych miejscach plasują się Aptekarze, nieoczekiwanie Borussia M'Gladbach, a dopiero na czwartym miejscu jest Borussia Dortmund. Widać, że zespół Jurgena Kloppa nie ma łatwo w obecnym sezonie. Jednym z powodów jest na pewno plaga kontuzji, która daje się we znaki vice mistrzom Niemiec. 

Ma jednak znakomitego snajpera, Roberta Lewandowskiego. Polak wciąż bryluje w Bundeslidze i jest liderem klasyfikacji strzelców wraz z rewelacyjnym zawodnikiem HerthyRamosem. Polski napastnik ma jednak opuścić zespół i dołączyć do Bawarczyków już w lato. Niemniej wciąż nie ma oficjalnej wiadomości na ten temat.

Druga część sezonu powinna ponownie ukazać moc Bayernu. Zespół z Monachium nie powinien mieć kłopotu z utrzymaniem pozycji lidera. Walki spodziewamy się natomiast o kolejne pozycje. Borussia Dortmund na pewno nie odpuści i będzie w stanie walczyć o kolejne, drugie miejsce.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!