1 liga: GKS Katowice vs. Miedź Legnica


     Dzisiaj popołudniu mimo gier reprezentacji będziemy mieli świetny pojedynek na zapleczu Ekstraklasy, w pierwszej lidze. Na Śląsku zagra GKS Katowice, który podejmie na własnej murawie beniaminka, Miedź Legnicę. Który z zespołów podoła w tej konfrontacji? Może beniaminkowi ponownie dopisze szczęście?

     GKS Katowice w tym sezonie zaczął źle swoje rozgrywki. Potem jednak gra zaczęła się kleić i co najważniejsze skutkowało to zdobywaniem sporej liczby punktów. Aktualnie Katowiczanie zajmują 11te miejsce w tabeli co jest całkiem dobrym rezultatem patrząc przez pryzmat kilku słabych występów. Ostatnia ich forma jest bardzo wysoka, bo wygrali aż 3 mecze z rzędu. Rywale poza jednym byli raczej wymagający. Jedynym zespołem, który był słaby to Polonia Bytom, GieKSa wygrała z nimi 4:2, potem przyszło im wygrać z Sandecją na wyjeździe 2:0, a w ostatniej kolejce pokonali innego beniaminka, GKS Tychy 1:0. W świetnej dyspozycji jest Przemysław Pitry, który w 3ech ostatnich pojedynkach zdobył aż 5 bramek – 4 z Polonią i 1 z Sandecją. To dość ciekawy wynik jak na warunki w pierwszej lidze. Zawodnicy z Katowic dzisiaj są przygotowani, treningi odbywały się normalnie i są głodni kolejnych sukcesów.

     Miedź Legnica to jak na razie typowy, rewelacyjny beniaminek. Zajmują 6te miejsce w tabeli i dopisuje im sporo szczęścia. Dziś na pewno łatwo im nie będzie, ale też nie położą się na boisku czekając na porażkę. Są to ambitni chłopaki i mają tę werwę, której brakuje w wielu innych zespołach. Ostatnia forma zespołu z Legnicy to 1-1-1. W ostatniej kolejce przegrali z Arką Gdynia 0:1, wcześniej remis z Okocimskim Brzesko, a przed tym wygrali z Olimpią Grudziądz 2:1. Mecz z Arką na pewno do wytłumaczenia, ale remis z Okocimskim to nie jest solidny rezultat. Szczególnie, że ten zespół ma walczyć o utrzymanie w tym sezonie, a Miedziowi grali naprawdę świetnie wcześniejsze pojedynki. Każdy jednak zespół ma tę chwilę słabości, a beniaminkowie charakteryzują się tym, że szczęście dość szybko je opuszcza.

     GKS Katowice to jednak zespół solidniejszy i jak wspomniałem wyżej, nowe zespoły w danej lidze mają po prostu szczęście. Każde się wyczerpuje, a tutaj GieKSa na pewno nie zlekceważy rywala. Są na tyle solidną ekipą, że stać ich na wygraną. 

Stąd też typuję wygraną gospodarzy mimo ich serii zwycięstw – zabezpieczę się jedynie zakładem przy, który padnie remis będzie zwrot.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij 100% bonusu do 200pln!

Typ: GKS Katowice (DNB), 2.06 Unibet