Derby Górnego Śląska!


     Ogromne emocje dzisiaj po południu przed nami! Dojdzie bowiem do wielkich Derbów Górnego Śląska w ramach rozgrywek Ekstraklasy! Derby w tej części Polski zawsze wywołują wśtód kibiców sporo kontrowersji oraz emocji. Ruch Chorzów, który chce powrócić do walki o puchary zmierzy się z fenomenem sezonu, Gónikiem Zabrze. Kto zwycięży w tych derbach?

     Ruch Chorzów jest zespołem na którym niemal wszyscy się zawiedli. Zajmują aktualnie dopiero trzynaste miejsce! Na ich szczęście, Polska liga w tym sezonie, ponownie jest mocno wyrównana i jeśli dzisiaj wygrają zbliżą się do czołówki. O wygraną jednak będzie niesamowicie ciężko. Forma Chorzowian po tym jak na początku sezonu grała fatalnie w końcu się poprawiła. Potrafili nawet wygrać 3 mecze z rzędu w Ekstraklasie. Rywale jednak nie byli wymagający, ponieważ ograli słabe Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów i jeszcze gorsze Podbeskidzie, czyli zespoły, które zamykają tabelę. W między czasie potrafili jednak wyeliminować z Pucharu Polski Koronę Kielce pokonując ją 3:1 po dogrywce. Jednak puchar jest dla Ruchu bardzo istotny, ponieważ to może być jedyna rzecz umożliwiająca mu dostęp do europejskich pucharów. W ostatniej kolejce Chorzowianie pokazali się już ponownie z tej słabszej strony i ulegli Polonii Warszawa. Złą wiadomością dla trenera Zielińskiego jest to, że nie zagra dzisiaj Piech, który gra znakomity sezon i to będzie ogromne zmartwienie. Poza tym zagadkowy jest występ Sultesa, a to kolejny napastnik, choć już nie tak skuteczny.

     Górnik Zabrze jak na razie zajmuje wysokie, czwarte miejsce i jeśli dzisiaj ograją rywala to wskoczą o dwie pozycje wyżej. To spora motywacja dla całego zespołu. Jeśli wytrzymają kondycyjnie to kto wie... Może zobaczymy Górnik w pucharach w przyszłym sezonie? Znając Polską ligę wszystko jest możliwe. Wracając do meritum. Górnik jest w świetnej dyspozycji. Wygrali 3 ostatnie mecze. Pokonali, ba zmiażdżyli mistrza Polski z Wrocławia aż 4:1, potem wygrana z Podbeskidziem oraz Koroną Kielce. Warto zaznaczyć, że przyjezdni dzisiaj będą w pełnej kadrze. Na pewno wystąpi rewelacja sezonu, Milik, który strzelił już 6 bramek w tym sezonie, jego kolegą w napadzie powinien ponownie być Nakoulma, który także gra świetny sezon. Górnik ma większy potencjał w tej chwili niż ich dzisiejszy rywal, poza tym są lepiej zmotywowani, a co najważniejsze mają wysokie morale - to może być kluczem do sukcesu.

     Ostatnie mecze pomiędzy tymi ekipami kończyły się różnie. Dwukrotnie z rzędu wygra Ruch, wcześniej Górnik. Dzisiaj jednak widać większy potencjał po stronie gości. Mają zdecydowanie więcej argumentów za sobą. Warto też zwrócić uwagę na bramki. Oba zespoły sporo strzelają i tracą w tym sezonie. W derbach różnie to bywało. Polecam zatem dzisiaj dwa typy na to zdarzenie, powyżej 1.5 gola oraz Górnik wygra, lecz przy remisie otrzymamy zwrot stawki.


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Górnik (DNB), 1.92 oraz powyżej 1.5 gola, 1.35 Unibet