Ekstraklasa: GKS Bełchatów vs. Pogoń Szczecin


     Bardzo ciekawie zapowiada się ostatni mecz jedenastej kolejki polskiej Ekstraklasy. Dwóch outsiderów zmierzy się ze sobą. Ostatni w tabeli GKS Bełchatów zmierzy się z ekipą Pogoni Szczecin. Zapowiada się wbrew pozorom bardzo dobre widowisko, ponieważ dla gospodarzy, każdy mecz jest w tej chwili o życie. Czy zatem dzisiaj uda im się wygrać?

     GKS Bełchatów to drużyna na której chyba wszyscy się zawiedli. Grają tragiczną piłkę i nie widać w ogóle szansy na poprawę. Ukazuje to ostatnie miejsce w tabeli, w dodatku dopiero niedawno temu wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie. Co się stało z Bełchatowem? Ich forma to jedno wielkie nieporozumienie. Lecz jednak to w ostatnich 5 spotkaniach zdobyli wszystkie swoje punkty. Zaczęło się od remisu z Koroną Kielca, gdzie to głównie z winy przyjezdnych GieKSa zdobyła punkcik. Później przegrali z Ruchem, choć nie bez walki. I wreszcie udało się wywalczyć ipragnione zwycięstwo, ale z Podbeskidziem, które jednak również jest kandydatem do spadku w tym sezonie. Ostatnio Bełchatów doznał dwóch sromotnych porażek: 0:5 przeciwko Polonii Warszawa i 0:2 z Górnikiem Zabrze. Kadrowo sytuacja gospodarzy wygląda fatalnie. W dodatku do listy dołączył obrońca, Wilusz, który zobaczył czerwoną kartkę w poprzednim spotkaniu - to fatalna nowina dla gospodarzy.

     Pogoń Szczecin to zespół, który na początku był w czołówce, teraz natomiast są u dołu tabeli, na trzynastej pozycji. Mają jednak aż 6 punktów przewagi nad strefą spadkową, co jest dobrą informacją. Ostatnia forma przyjezdnych to jednak wypisz, wymaluj to samo co u ich dzisiejszego rywala - zdobyli 4 punkty w ostatnich 5 pojedynkach. Wygląda to o tyle inaczej, iż zdobywali punkty na początku, tj. wygrali z Widzewem (dość niespodziewanie) oraz zremisowali bramkowo z Jagiellonią. Później już seria porażek. Zostali rozbici przez Legię Warszawa oraz Śląsk Wrocław. W międzyczasie polgli również w Kielcach. Mają natomiast dużo lepszą sytuację kadrową od gospodarzy. Po zawieszeniu wrócili do zespołu: Hernani oraz Dąbrowski. To są podstawowi obrońcy, więc dzisiaj będzie dużo lepiej wyglądała ich sytuacja w tej linii.

     H2H - od lat nie grali ze sobą, ale wcześniej dominował GKS Bełchatów. Dzisiaj powinno być różnie. Nie ma faworyta. Każdy z zespołów potrzebuje punktów, a remis im nie pasuje, no może ewentualnie ekipie przyjezdnej. Spodziewam się bardzo zachowawczego spotkania i małej liczby goli. Polecam typ na poniżej 2.5 gola w tej konfrontacji.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.65 Unibet