Ekstraklasa: Górnik Zabrze vs. Piast Gliwice


Pierwsza kolejka Ekstraklasy po przerwie już niemal całkowicie za nami. Dzisiaj dojdzie do ostatniej rywalizacji. Będzie to ciekawy pojedynek. Górnik Zabrze podejmie bowiem Piast Gliwice. Obie te drużyny świetnie spisywały się w pierwszej części sezonu. Tym razem dokonano wielu roszad, okno transferowe powinno dać się we znaki. Czy zatem któraś z ekip zatrzymała w sobie chęć walki?

Górnik Zabrze zaskoczył w zeszłej części sezonu. Równa postawa, w dodatku wysokie miejsce w tabeli - aktualnie piąta pozycja. Widać, że trener Nawałka wprowadził świeżość do tej ekipy. Zbudował fenomenalny zespół. Niemniej wciąż wiele trzeba zrobić, ale on został obdarzony wielkim zaufaniem. Przed przerwą spiwywali się świetnie, pokonali Wisłę oraz Lechię. Okres przygotowawczy był również niezły. Stawili czoła Zenitowi i niewiele brakowało do niespodzianki - skończyło się minimalną porażką 0:1. 

Kadra gospodarzy dzisiaj jednak nie jest w najlepszej kondycji. Na pewno nie zobaczymy Nakoulmy, odszedł też Milik. Są to bardzo istotne braki. Adam Nawałka musi wymyślić coś by załatać dziurę w napadzie. Najprawdopodobniej dołączy na dniach do zespołu doświadczony Ireneusz Jeleń. Jeśli będzie się jednak prezentował tak samo jak w Podbeskidziu to długo nie zagości w Zabrzu.

Zespół z Gliwic również wybuchnął pozytywnie w zeszłej części sezonu. Piast ostatecznie plasuje się na siódmej pozycji, a przecież mieli walczyć o utrzymanie. Kadra jest dość równa i to jest spory atut Gliwiczan. Przed przerwą także ukazali, że są w świetnej formie, gładko rozbili Bełchatów na wyjeździe czy też zremisowali po ciężkim meczu z Polonią. Dzisiaj ponownie niełatwe zadanie przed nimi.

Goście podobnie jak rywale wyjdą dzisiaj osłabieni. Nie zobaczymy najlepszego strzelca Piasta, Kedziory, a i również nie powinien się pojawić na murawie, Mariusz Zganiacz. Zatem mają podobną sytuację w ofensywie co ich dzisiejszy rywal. Niemniej Piast ma dużo gorszą sytuację względem szerokości kadry i naszym zdaniem to może mieć spore znaczenie.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść Górnika. Decydującego gola zdobył Milik. Dzisiaj jednak mecz powinien przebiegać zupełnie inaczej. Niekoniecznie na korzyść gości, ale bardziej zachowawczo. Braki w ofensywie są kluczowe tutaj. I naszym zdaniem warto pójść w bramki. Poniżej 2.5 gola to nasz tym na to zdarzenie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.57 Unibet