Ekstraklasa: Górnik Zabrze vs. Śląsk Wrocław


Ciekawa konfrontacja w Ekstraklasie przed nami w piątkowy wieczór. Mianowicie dojdzie do starcia Górnika Zabrze z zespołem Śląska Wrocław. Oba zespoły mają ogromny potencjał. Tym samym rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco.

Górnik Zabrze gra bardzo dobrze w tym sezonie. Są aktualnie vice liderami i niewiele tracą do lidera, Legii Warszawa (2 punkty). Forma drużyny gospodarzy jest w ostatnim czasie bardzo solidna. Trzy mecze to dwie wygrane i remis. W ostatnim czasie wygrali z Zawiszą (3:2), a także rozbili Pogoń Szczecin 4:1 na wyjeździe. Zatem zespół prowadzony przez Adama Nawałkę ma solidnie zbudowane morale.

Śląsk Wrocław to natomiast zespół chaotyczny. Zajmują ósme miejsce w tabeli i celem priorytetowym jest pozostanie w grupie mistrzowskiej. W ostatnim spotkaniu, udało się jednak wygrać mecz i to dość pewnie z Zagłębiem Lubin w derbach Dolnego Śląska 2:0. Wrocławianie są zatem bliżej swojego celu. Niemniej wciąż muszą walczyć o cenne punkty.

Mankamentem w ostatnich tygodniach, w zespole przyjzednym były finanse. Ostatecznie miasto przejmie całkowicie zespół z Wrocławia. Tym samym nadszedł kres spekulacjom o ewentualnej degradacji, czy upadłości. W drużynie Śląska, nie ma poważniejszych zmartwień kadrowych. Ponadto idealnym napastnikiem okazał się Paixao, który trafia jak natchniony. I dzisiaj jego zdolności snajperskie będą bardzo potrzebne.

Ostatnie mecze obu zespołó były dość wyrównane. Niemniej to dwa z trzech ostatnich wygrał Śląsk. Raz wygrał Górnik. Dzisiaj jednak sytuacja może się zrównoważyć. Górnik pod wodzą Nawałki gra mimo wszystko lepiej. Śląsk mimo dobrych wiadomości może nie podołać zadaniu. Wygrana gospodarzy, ale w razie remisu zwrot stawki to nasz typ na to zdarzenie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Górnik (DNB), 1.60 Unibet